w
googluj

RunKeeper


ico
RunKeeper to program do monitorowania postępów w sporcie dla osób, które regularnie trenują jak i tych, dla których sport to jeden ze sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Aplikacja do pełnego funkcjonowania wymaga utworzenia konta na stronie producenta (można powiązać swoje konto z Facebooka lub Google+) dostępu do internetu, aktywnego modułu GPS w telefonie, zestawu słuchawkowego. Obsługa nie nastręcza zbyt wielu problemów pod warunkiem, że znamy jeden z języków, na który program został przetłumaczony (do tej pory brak polskiego tłumaczenia) Menu jest czytelne, dotarcie do wszystkich funkcji, oferowanych przez program nie sprawia kłopotów i nie wymaga zbyt wielu „kliknięć”. Aplikacja pozwala nam na proste śledzenie aktywności. Zapisuje informacje o prędkości, pokonanym dystansie, ilości spalonych kalorii, zapisuje trasę, wysokość. Wszystko to po powrocie do domu, możemy obejrzeć na ekranie telefonu lub na swoim profilu. Zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć całe programy treningowe. W tym istnieje możliwość planowania treningów interwałowych. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania pulsometru sparowanego poprzez bluetooth. Pozwala to na przeprowadzanie na przykład treningów kardio. RunKeeper dzięki komentarzom głosowym, niczym prawdziwy trener informuje nas o pokonanym dystansie, średniej prędkości, spalonych kaloriach itd... Dodatkowo nie koliduje z innymi programami działającymi w tle, w tym z odtwarzaczami muzyki. Dzięki temu, biegnąc możemy słuchać ulubionej muzyki, jednocześnie słysząc informacje na temat naszych postępów.

Program szybko wykrywa satelity, dokładnie określa pozycje. Nie zajmuje wielu zasobów i nadmiernie nie zużywa baterii.

RunKeeper to nie tylko aplikacja. To również serwis www z naszym profilem i profilami innych użytkowników. Strona pozwala dokładnie analizować przebieg treningu. Dostępne są różnego typu wykresy, między innymi rozkład prędkości. Osiągnięciami możemy podzielić się ze znajomymi, na Facebooku i na Google+. Ciekawą funkcją jest udostępnianie przez użytkowników tras, na których ci ćwiczą. Dzięki niej, podczas delegacji, nie musimy zastanawiać się, gdzie wybrać się na poranną przebieżkę. Kilka „kliknięć” i wiemy, gdzie inni biegają. Na stronie znajdziemy też gotowe programy treningowe, które krok po kroku przygotują nas do maratonu lub pozwolą przebiec pierwsze w życiu 10 km.

Dużą zaletą RunKeepera jest jego wieloplatformowość, działa w telefonach z systemem Android jak i iPhone.
Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
RunKeeperRunKeeper dla Android
2014-08-15

Ilość pobrań: 347 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
RunKeeper