w
googluj
pl

Solo Weather 1.2.9


ico
Solo Launcher Team to twórcy kilku aplikacji i motywów graficznych wydanych na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Najbardziej znani są z pewnością dzięki swojemu launcherowi o prostej nazwie Solo Launcher. Tutaj zajmiemy się ich aplikacją służącą do informowania nas o prognozie pogody. Jej nazwa nie jest wyszukana: to po prostu... Solo Weather.

Prostota często będzie podkreślana. Z prostotą mamy do czynienia, gdy tylko uruchomimy program. Panel nawigacyjny daje dostęp do ustawień aplikacji (z lewej strony) i ustawień związanych z prognozą pogody (z prawej strony). Wszystko to (czyli dwie ikony w rogach ekranu) przedstawione mamy na tle zdjęcia nieba i mostu. Skromnie, ale estetycznie.

Zacznijmy od ustawień. Prócz spraw oczywistych i takich, których raczej i tak nie zmienimy (jak jednostkę temperatury, czyli Celsjusza), możemy zdefiniować długość przerw pomiędzy aktualizacjami pogody (od godziny do pięciu godzin). W ustawieniach dowiemy się też, że jeśli chcemy zmienić skórkę czy kolor widgetu, musimy zainstalować launcher twórców. Jeżeli już jesteśmy przy widgecie: aplikacja udostępnia nam widget na pulpit o rozmiarze 4x2 i domyślnie przedstawia aktualny czas, datę i prognozę pogody na przeźroczystym tle. Z powodu braku możliwości skonfigurowania choćby tła, widget może nie prezentować się na naszym pulpicie zbyt okazale.

Natomiast jeśli chodzi o sprecyzowanie informacji pogodowych to najpierw musimy włączyć czujnik GPS, aby automatycznie odnaleziono naszą lokalizację. Niestety, gdy wystąpi błąd to dodawane jest do panelu miasto domyślne, a jest nim tu Nowy Jork. Możliwe jest też jednak skorzystanie z wyszukiwarki miast, co działa dobrze. Jeżeli nie zdefiniowaliśmy żadnego miasta, na ekranie głównym zobaczymy prognozę pogody dla Nowego Jorku. Zdefiniować można do 9 własnych miast i wybrać to, które będzie wyświetlane na ekranie głównym. W każdej chwili możemy szybko przełączyć widok na inne miasto przez gest przesunięcia w lewo lub w prawo. Aby odświeżyć prognozę pogody, wystarczy wykonać gest przesunięcia w dół i puścić.

Gdy już wszystko gotowe, czyli konfiguracja aplikacji i miast jest za nami, na ekranie głównym Solo Weather zobaczymy najprostsze dane. W panelu nawigacyjnym mamy nazwę miasta, a poniżej datę i czas aktualizacji pogody. Największą czcionką oznaczono oczywiście informację o zachmurzeniu i temperaturze; tapnięcie w temperaturę pokaże nam ją w stopniach skali odmiennej w stosunku do tej, którą sobie ustawiliśmy. Na dole z kolei znajduje się prognoza pogody na ten, jak i cztery kolejne dni. Następnie możemy przyjrzeć się wykresowi minimalnej i maksymalnej prognozowanej temperatury na wspomniany okres. Jest też informacja o poziomie ciśnienia, wilgotności, widoczności i sile wiatru. Zaś przewijając na sam dół poznamy godziny wschodu i zachodu słońca. Niestety, znalazło się też miejsce dla promocji Solo Launchera - belka z reklamą jest statyczna i znajduje się cały czas na dole ekranu głównego.

Wszystko w Solo Weather podano nam w sposób prosty, a oznacza to zwykle, że również szybko. I tak też rzeczywiście jest. Dlatego jeśli zależy Ci na prognozie pogody podawanej w taki właśnie sposób, zainstaluj Solo Weather. A jeśli masz już Solo Launchera - no to chyba nie muszę Cię nawet zachęcać!

Ograniczenia!
Aby wczytać aktualną prognozę pogody, potrzebne jest połączanie z internetem. Potrzebne jest też włączenie czujnika GPS, by nas zlokalizowano. Aby z kolei mieć dostęp do wszystkich ustawień aplikacji (np. skórki widgetu), wymagana jest instalacja Solo Launchera.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Aplikacja jest spolszczona, ale w bardzo małym stopniu

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Solo WeatherSolo Weather dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 29 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Solo Weather