w
googluj

Memotion 1.2.0


ico
Memotion to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która umożliwia tworzenie pamiętnika głosowego. Co ją wyróżnia? Program analizuje emocjonalną zawartość wprowadzonej treści; stąd powstała jego nazwa: łącząc początek słowa memory (pamięć) i koniec słowa emotion (emocja). Jeżeli cię to zaciekawiło to czytaj dalej, ale pamiętaj, że obecna edycja Memotion nie jest jeszcze stabilna. Na razie to wersja beta, ale i tak ją sprawdźmy!

Jak powstają jej analizy? Aby zostały przeprowadzone, musimy się połączyć z internetem, gdyż nagranie analizowane jest przez zewnętrznego analizatora. Jest nim Beyond Verbal Communications, której opatentowana technologia pozwalać ma maszynom na rozumienie ludzkich emocji. Po analizie, która w wypadku nagrania 20-sekundowego trwa kilka sekund, naszemu nagraniu przyporządkowanych zostaje kilka ocen związanych m.in. z nastrojem. Cała operacja odbywa się szybko i jest prosta, choć wymagane jest poprawne interpretowanie nagrania, a także - znajomość znaczenia poszczególnych ocen (można je znaleźć w aplikacji, ale tylko w języku angielskim).

Zajmijmy się już poruszaniem po Memotion. Aby przejść do głównego interfejsu aplikacji wystarczy zatwierdzić okno z informacją od autora i wypełnić krótki formularz. Poproszeni zostaniemy o podanie daty urodzenia, imienia, płci, a także preferowanych jednostek temperatury. Na koniec musimy dane zatwierdzić, a zrobimy to (co może nie być takie oczywiste) dotykając ikony dyskietki w prawym górnym rogu.

Na ekranie głównym zobaczymy 6 dużych ikon, które przyporządkowano do głównej zakładki o nazwie Dashboard. Kolejne zakładki to Today (Dzisiaj) oraz Memories (Wspomnienia); w opisie głównych funkcji będą one wspominane. Główne ikony oznaczają:
• Record - nagranie głosu; po dotknięciu tej opcji zostaniemy przeniesieni do okna z funkcjami nagrywania oraz zatrzymania; spora część ekranu jest pusta, ale wypełni się ona różnymi danymi związanymi z natężeniem dźwięku w dB, gdy tylko włączymy nagrywanie; po zakończeniu nagrywania zobaczymy, że w znalazło się ono w zakładce Memories,
• Transcribe - transkrypcja to opcja nie działająca jeszcze w tej wersji programu,
• Memories - to po prostu przejściu do zakładki o tej samej nazwie,
• Quick Analysis - szybka analiza naszej wypowiedzi jest możliwa, gdy nagranie trwać będzie minimum 20 sekund; po wybraniu tej opcji znajdziemy się w tym samym oknie, które zostaje wyświetlone w Record; po skończeniu nagrywania i poznaniu analizy, nie zobaczymy go jednak w zakładce Memories,
• Today - przenosi nas do zakładki o tej samej nazwie,
• Settings - tu mamy możliwość skorygowania danych wprowadzonych w tym samym formularzu, który został nam zaproponowany na samym początku.

Przejdźmy do dwóch ostatnich zakładek. W Today mamy m.in. mapę ze wskazaną naszą lokalizacją (dzięki Google); pogodę na dziś (dzięki Open Weather Map); spis wydarzeń, jakie miały miejsce w przeszłych latach w tym samym dniu (dzięki Wikipedii) czy wiadomości (dzięki BBC News). Połączenie wielu źródeł w jednym miejscu to ciekawe rozwiązanie. Z kolei ostatnia zakładka zawiera spis naszych nagranych wspomnień. Po przytrzymaniu danego nagrania zobaczymy długą listę opcji: odtworzenia nagrania przy pomocy zewnętrznego odtwarzacza zainstalowanego w naszym urządzeniu; pobrania analizy emocjonalnej (po wykonaniu tej operacji, wystarczy szybkie dotknięcie nagrania, aby je odtworzyć w programie i zobaczyć informacje z dnia nagrania z zakładki Today); dodania obrazka, zmiany nazwy czy usunięcia.

Memotion to ciekawa aplikacja. Czy jej analizy są trafne? Przekonaj na własnej skórze!

Uwaga!
Obecnie program jest w wersji beta, czyli może nie być stabilny.

Ograniczenia!
Aby korzystać z funkcji analizowania głosu, konieczne jest połączenie z internetem. Gdy jesteśmy połączeni z internetem, aplikacja wyświetla reklamy.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
MemotionMemotion dla Android
2014-06-22

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Memotion