w
googluj
pl

ABBYY FineReader Professional 12


ABBYY FineReader Professional - program służy do inteligentnego rozpoznawania tekstu za pomocą technologii OCR w zeskanowanych lub utrwalonych na zdjęciach czy w formacie pdf dokumentach. Świetne narzędzie dla osób, które zajmują się pracą biurową – oszczędza wiele czasu, zwiększając wydajność pracy. Aplikacja w polskiej wersji językowej.

Pliki typu pdf lub skany stron posiadają kilka wad, w tym brak możliwości edycji tekstu w nich zawartego oraz niemożliwość wyszukiwania fraz na stronach skanu lub pliku pdf (jeśli nie powstał on z edytowalnego pliku tekstowego). Z pomocą przychodzą nam programy OCR, które rozpoznają kształty zapisanych znaków i przyporządkowują je odpowiednim literom. Programy OCR pracują nie tylko z alfabetem łacińskim i arabskim, ale również z rosyjską cyrylicą oraz chińskimi i japońskimi znakami.

ABBYY FineReader to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy odczytać plik PDF, zdjęcie, skan czy też zrzut ekranu (formaty bmp, jpeg, jpeg 2000, tiff, jbig2, dcx, pcx, png xps,dib,wdp), a następnie zapisać go w formie przeszukiwalnej lub z możliwością edycji tekstu. Przy edycji tekstu plik jest konwertowany ze skanu, zdjęcia lub pdf do plików w formacie rtf, txt, doc, xls, csv, dbf, html, pdf, ppt, docx, xlsx, pptx, html, scv. Forma przeszukiwalna jest dostępna dla konwersji pliku do pdf – po takiej zmianie odszukanie żądanej frazy następuje w sposób łatwy i szybki. Ponadto możliwy jest także zapis pliku w innym formacie niż pdf czy formaty tekstowe, między innymi na format: BMP, GIF, JPEG, PNG.

Program ABBYY FineReader Professional współpracuje nie tylko z programami takimi jak Microsoft Word czy Adobe Reader, ale także z Microsoft Excel – jest to szczególnie ważne dla osób, które pracują w księgowości, ponieważ daje to możliwość łatwego przerzucania danych z faktur ujętych w tabelach, chociażby przy sporządzaniu podsumowań miesiąca, czy też roku podatkowego. Ciekawą funkcją ABBYY FineReader Professional jest zdolność do sczytywania znaków w pionie, wzorów chemicznych oraz formatowania (nagłówki, stopki wraz z numeracją stron) – aplikacja nie zmienia ich pierwotnej struktury, nawet jeśli w tekście jest obraz, zostaje on przeniesiony w pierwotnej formie z dodatkową opcją jego edycji.

Program posiada bibliotekę obejmującą 186 języków (w tym język polski), 39 wbudowanych słowników, łatwy intuicyjny interfejs oraz rozpoznaje języki programowania (C++, Pascal, itp), tabele, pieczątki, kody kreskowe i inne typowo pojawiające się w dokumentach elementy graficzne. W porównaniu z poprzednią wersją zwiększona została funkcja poprawnego rozpoznawania liter w plikach graficznych - aż o 30%.

Aplikacja ma zdolność do zachowywania kolorów tekstu, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na jego ponowne formatowanie. Program w wersji testowej oferuje zapis jednej strony odczytanego pliku.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (22 głosów)

Strefa Download programu
ABBYY FineReader ProfessionalABBYY FineReader Professional 12
Wersja stabilna
339 MB | 2014-02-12

Ilość pobrań: 13827 | W tym miesiącu: 144 | W poprzednim miesiącu: 105

Komentarze (4)
ABBYY FineReader Professional
avatararrow
showthepath | 2018.11.03 10:29
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam https://www.showthepath.com/ jest w pełni darmowym narzędziem OCR, umożliwiającym bezpłatną konwersję danych.
Konwertuje dokumenty PDF, WORD, obrazy oraz posiada wsparcie dla 44 języków.
ABBYY FineReader Professional 12
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.13 12:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak na razie żadne OCR nie zastąpi w pełni tekstu edytowanego przez człowieka, ale ABBYY jest według mnie skuteczny na tyle, na ile można na chwilę obecną. Wymęczyłam się z krzaczkami w darmowych OCR, ten przynajmniej 'KOT' podaje jako 'KOT', a nie jako 'K8T'.
ABBYY FineReader Professional 12
avatararrow
~Jakub | 2012.04.25 13:50
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program znakomicie działa. Jako małą dygresję proponuję sprawdzić inny równie znakomity program Run As Date.
ABBYY FineReader Professional 11.0.102.583
avatararrow
~Jacek | 2011.05.10 09:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Według mnie najlepszy w tej kategorii. Niestety nie jest darmowy, ale za dobre trzeba płacić.