w
googluj

Smart OCR Pro 4.3.9.244


Smart OCR Pro to program typu OCR (Optical Character Recognition – optyczne rozpoznawanie znaków tekstowych), który konwertuje pliki PDF i obrazy uzyskane za pomocą skanera lub aparatu cyfrowego na edytowalne dokumenty PDF oraz DOC (Microsoft Word), arkusze kalkulacyjne XLS (Microsoft Excel), a także pliki Rich Text Format, TXT i HTML.

Narzędzie cechuje się wysoką dokładnością rozpoznawania znaków (według producenta ponad 99.8%), dzięki temu OCR jest skuteczne także wobec dokumentów pochodzących z faksu czy obrazów zeskanowanych w słabej jakości. Program wykrywa formatowanie oryginalnego dokumentu i utrzymuje je w pliku wyjściowym. Po wczytaniu pliku PDF, BMP, JPEG, PNG, TIFF lub GIF, aplikacja automatycznie rozpoznaje obecne w nim elementy tekstowe, obrazy i tabele, po czym pozwala na przeprowadzanie kilku wstępnych operacji na dokumencie/obrazie i jego zawartości. Można oznaczyć manualnie wybrane fragmenty dokumentu jako tekst, obraz lub tabelę, obrócić dokument, usunąć z niego wybrane strony, a także zmienić ustawienia widoku w oknach podglądu źródła oraz wyjścia (przy użyciu przycisków powiększ/pomniejsz oraz opcji dopasowania widoku dokumentu do całego okna podglądu lub jedynie do jego szerokości bądź wysokości). Ręczna selekcja elementów pozwala na konwersję tylko wybranych fragmentów danej strony PDF czy części obrazu.

Po automatycznym albo manualnym zdefiniowaniu elementów, kliknięciem w przycisk Recognize uruchomimy proces rozpoznawania tekstu oraz pozostałej zawartości dokumentu. Funkcja ta może działać z pojedynczymi, wybranymi lub wszystkimi stronami pliku PDF. Gdy proces OCR zostanie ukończony, w oknie Text View przeprowadzimy ostateczną obróbkę tekstową dokumentu wyjściowego. Dzięki prostemu edytorowi można poprawić błędy OCR, wybrać ustawienia czcionki (rodzina, rozmiar, kolor, styl), ustalić pozycję tekstu oraz zastosować indeks dolny lub górny. Pliki wyjściowe zapiszemy w formatach PDF, DOC, XLS, RTF, HTML i TXT.

Smart OCR Pro oferuje przetwarzanie wsadowe, dzięki czemu przeprowadzimy konwersję wielu dokumentów PDF/obrazów w pojedynczej procedurze. Możliwe jest skorzystanie z automatyzacji zadań oraz ze specjalnego folderu, który działa w ten sposób, że wszystkie umieszczane w nim dokumenty PDF lub obrazy zostają przetworzone automatycznie. Narzędzie jest w stanie przechwytywać obrazy cyfrowe ze skanera lub aparatu. W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa błędów OCR, stosowane jest sprawdzanie pisowni. Można oprzeć je na słownikach różnych języków, w tym słownikach należących do Worda, jak również użyć słowników specyficznych, stworzonych przez nas samych. Program łatwo zintegrować z menu kontekstowym Eksploratora Windows oraz z Microsoft Office.

Szata graficzna narzędzia została wykonana na przyzwoitym poziomie wizualnym. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni w miarę szybko opanować obsługę programu. Gdyby jednak pojawiły się jakieś trudności, można zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w aplikację, a także odwiedzić dział FAQ w witrynie producenta.

Uwaga!
Dostępna jest również edycja Standard aplikacji, oferująca nieco mniej funkcji i sprzedawana po niższej cenie niż Pro. Z różnicami pomiędzy wersją Pro a Standard można zapoznać się na stronie producenta.

Ograniczenia!
Wersja Demo dodaje znak wodny do tworzonych plików. Aby pozbyć się tej niedogodności, należy nabyć licencję na pełną wersję programu za pomocą witryny producenta.

Wymagania!
Praca z dużymi plikami PDF lub z większą ilością dokumentów PDF czy obrazów wymaga minimalnie 2 GB pamięci RAM. Zalecana ilość - 4 GB lub więcej.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
Smart OCR ProSmart OCR Pro 4.3.9.244
Wersja stabilna
54.39 MB | 2017-06-05

Ilość pobrań: 1112 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 32

Komentarze (2)
Smart OCR Pro
avatararrow
showthepath | 2018.11.03 10:30
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam https://www.showthepath.com/ jest w pełni darmowym narzędziem OCR, umożliwiającym bezpłatną konwersję danych.
Konwertuje dokumenty PDF, WORD, obrazy oraz posiada wsparcie dla 44 języków.
Smart OCR Pro 4.3.9.244
avatararrow
~ggg | 2017.01.10 14:15
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czy OCR posiada język polski. Nic tutaj nie ma o językach, jak zawsze tylko cztery języki i koniec
Smart OCR Pro 3.9.4.512