w
googluj
pl

REBEL.TO 1.1.4


ico
REBEL.TO jest aplikacją mobilną przeznaczoną dla uczniów gimnazjum, która łączy w sobie 4 duże funkcje. Po pierwsze, umożliwia bycie na bieżąco z różnymi szkolnymi i klasowymi wydarzeniami, a to dzięki tablicy ogłoszeniowej; jest to więc aplikacja społecznościowa. Po drugie, daje możliwość prowadzenia listy zadań do zrobienia, co może brzmi poważnie, lecz jak wiadomo, uczenie się to prawdziwa praca i trzeba być przygotowanym; zatem to również aplikacja do szkolnego TODO. Po trzecie, pozwala przechowywać plan lekcji, czyli daje pewność, kiedy są i jakie lekcje. Po czwarte zaś, program udostępnia bibliotekę podręczników szkolnych z pytaniami i odpowiedziami do zadań, co może się przydać nawet najlepszym uczniom, by ocenić własne rozwiązane (choć, jak się przekonamy, producentowi chodzi o co innego...). Dostępne są wersje dla Androida oraz iOS. Przyjrzymy się teraz dokładniej edycji przygotowanej dla systemu tworzonego przez Google.

Korzystanie z programu wymaga zarejestrowania się. W tym celu należy wykorzystać pośrednictwo już posiadanego konta na Facebooku albo podać zwykły adres e-mail. Po utworzeniu konta należy wybrać szkołę i klasę; dostępna jest ich wyszukiwarka. Jeśli naszej szkoły jeszcze nie ma w bazie, można ją utworzyć. Istnieje do tego możliwość przetestowania możliwości programu w ramach szkoły "DEMO" (jest na samej górze listy). Następnie znajdziemy się w interfejsie podzielonym na 5 sekcji - 5, gdyż są też ustawienia. I znajdziemy w nich przydatne funkcje. Można aktywować automatyczne wyciszenie telefonu np. zgodnie z planem lekcji. Aplikacja oferuje do tego 9 motywów graficznych. Dodajmy też, że znajdziemy w niej tutorial (opis funkcji) oraz zestaw pytań mogących nasuwać się na myśl, a związanych z funkcjonalnością programu, oraz odpowiedzi na te pytania (FAQ). Co do wspomnianych, 4 głównych funkcji, dopowiedzmy kilka rzeczy. Nasza wiadomość czy ogłoszenie zawarte na tablicy może zawierać zdjęcie wczytane z galerii urządzenia bądź wykonane od ręki. Lista TODO została tak przygotowana, że dodawanie terminu np. sprawdzianu z matematyki jest maksymalnie łatwe; dysponujemy w nim formularzem oraz zestawem predefiniowanych opcji. Również tworzenie planu lekcji jest łatwe.

Program został dobrze zaprojektowany pod względem UI (wyglądu) oraz UX (obsługi), niemniej jego wadą jest sposób, w jaki się reklamuje i w jaki kształtuje wizerunek szkoły. Szkoła jest w nim przedstawiana jako złe miejsce z powodu nauki, a dobre - jako miejsce "rebelii", do której zresztą już nawiązuje tytuł, a sam użytkownik staje się od razu tzw. "rebelem". Nie ma to większego wpływu na samo korzystanie z funkcji aplikacji, ale niesmak pozostaje.

Koniec roku szkolnego. Programiści REBEL.TO otrzymują ocenę 5, a jego marketingowcy - 1. Średnia ucznia wyniosła 3.

Ograniczenia!
Założenie konta jest wymagane. Można to zrobić za pomocą adresu e-mail albo danych z konta na Facebooku.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
REBEL.TOREBEL.TO dla Android
2016-09-01

Ilość pobrań: 99 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
REBEL.TO
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 15:06
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
A co teraz po usunięciu gimnazjów?
REBEL.TO