w
googluj
pl

Pistacje 2.2.0


ico
Pistacje jest to aplikacja mobilna wydana na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która posłuży nam do znalezienia stacji paliw w Polsce. Jednocześnie oferuje funkcję społecznościowej rozbudowy o nowe stacje, w tym dodawanie cen paliw.

Stacje można znaleźć w 2 trybach. W pierwszym z nich, domyślnym, istnieje możliwość wyszukania stacji "po drodze" (taka jest zresztą nazwa tego trybu). Jeżeli planujemy jazdę np. z Warszawy do Lublina czy z Mysłowic do Wadowic, możemy więc od razu zaplanować, gdzie zatankujemy. Drugi tryb daje nam natomiast wykaz stacji znajdujących się najbliżej naszej aktualnej lokalizacji bądź dowolnej miejscowości, którą wpiszemy ręcznie. Same stacje przefiltrujemy ze względu na typ paliw: benzyna (PB95, PB98, PB98+, PB100+, BIO85), diesel (ON, ON+, BIO100) lub jeszcze inne (LPG, CNG, E). Po zatwierdzeniu wyboru, zobaczymy na podstawie Map Google'a całą trasę z wyraźnie oznaczonymi stacjami (w trybie "po drodze") albo stacje względem jakiegoś centrum (w trybie stacji najbliższych).

W bazie programu znajdują się stacje: Orlen, Lotos, BP, Shell, Statoil, Bliska, Lukoil, Moya, Huzar, Tesco, Galactico.pl, RWE Polska. Po dotknięciu stacji na mapie uzyskamy konkretne informacje. Nie licząc cen paliw, to zwłaszcza godziny otwarcia, a także prosty wykaz usług: WC, restauracja, wi-fi, sklep itp. Liczba stacji paliw w Polsce jest gigantyczna i wciąż powstają nowe. Autor programu zachęca w związku z tym, aby użytkownicy przyczyniali się do jej rozbudowy w formie dodawania nowych stacji lub tych mniej znanych, lokalnych może dla nas, ale które dla innych kierowców mogą się okazać na wagę złota. W tym celu wystarczy napisać do niego e-mail zawierający markę stacji oraz jej lokalizację (adres bądź współrzędne).

Co do cen - mamy pewien kłopot. Jeśli są, przede wszystkim należy pamiętać, że szybko się zmieniają i mogą nie odzwierciedlać stanu faktycznego. Częściej ich jednak nie ma... Powiedzmy od razu, że w pewnej dość sporej mierze sukces Pistacji uzależniony jest od tego, czy sami jej użytkownicy będą dzielić się cenami z innymi, wprowadzając je. Warto wiedzieć, że dodawanie ceny paliw do konkretnej stacji jest proste. Wystarczy uruchomić aplikację, poczekać na wykrycie lokalizacji (jeżeli jesteśmy w trasie i używamy nawigacji w smartfonie, mamy ją już pewnie włączoną) i wpisanie danych albo - i co może być jeszcze wygodniejsze - zrobienie zdjęcia słupka przed stacją. Autor aplikacji ma się zająć resztą.

Pistacje to perspektywiczna aplikacja. Już teraz daje nam łatwą w obsłudze wyszukiwarkę popularniejszych stacji. Ceny paliw - jest to na razie melodia przyszłości. Cennik byłby wspaniałą funkcją, lecz jest to być może zadanie zbyt ambitne, a już na pewno zbyt ambitne, gdy aplikacja dopiero co w zasadzie ujrzała światło dzienne. Wyrozumiałość i praca zespołowa mogą z niej uczynić coś, o czym za kilka lat będzie się mówić głośno.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
PistacjePistacje dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pistacje