w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 237
Wszystkich postów: 904228
Wszystkich tematów: 127479

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6472 dni

Genius 1.9.2


ico
Genius jest to serwis internetowy zawierający gigantyczny zbiór tekstów piosenek oraz ich znaczeń. Umożliwia poznanie odpowiedzi na pytanie: co artysta miał na myśli? Odpowiedź jest nieoficjalna, bo powstała i powstaje na bazie wiedzy jej własnych użytkowników (choć nie tylko, niekiedy też samych autorów), jako że jest to typowy serwis społecznościowy. Dowiemy się więc, o co chodzi Abbie, Madonnie i innym. Przy czym, uściślając, Genius to nie tylko społecznościowy analizator piosenek, ale też innych artystycznych wykonań w szerokim sensie tego słowa; przykładowo: "Hamleta" Szekspira, ale i filmów i seriali telewizyjnych. Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie Genius.com i pozwala przeszukać bazę danych oraz wyświetlić "prawdziwe" znaczenie danego wersu utworu po najechaniu na niego myszą. (Analizy filmowe są z kolei w Screen.Genius.com). Jeśli jakiś wers nie ma znaczenia, możemy dodać własną adnotację; cokolwiek, co pozwoli innym lepiej zrozumieć intencję autora. Nazwa serwisu odnosi więc do umiejętności rozszyfrowywania znaczeń tego, co proponują nam media masowe. Jego twórcy mówią, że to "interaktywny przewodnik po ludzkiej kulturze". Sam stał się już niezwykle popularny, o czym świadczy fakt, że baza muzyczna ma już 1,7 miliona utworów. A wszystko zaczęło się od projektu Rap Genius, zainicjowanego w 2009 roku... Przyjrzyjmy się możliwościom oferowanym przez oficjalną aplikację mobilną Genius, a przeznaczoną dla urządzeń z systemem operacyjnym Android.

To długie wprowadzenie dało nam właściwy obraz wizji aplikacji, skupimy się więc na sprawach technicznych. Po pierwsze i najważniejsze, nie trzeba zakładać konta, aby móc przeglądać i przeszukiwać jej bazę. Po wpisaniu frazy, otrzymujemy wykaz powiązanych tekstów. Ekran główny wybranego wyświetla najpierw jego ogólny opis, np. który to już album artysty i inne fakty historyczne. W trakcie czytania właściwego tekstu, różnica między wersem z interpretacją a wersem bez niej jest taka, że w pierwszym wypadku tekst jest podświetlony. Po tapnięciu w jeden z takich interesujących nas i podświetlonych fragmentów zostajemy przeniesieni do oddzielnego ekranu, który zawiera właściwą analizę oraz jej oceny ze strony innych użytkowników serwisu. Do tego mamy opcję rozpoznania muzyki za pomocą wbudowanego w urządzenie mikrofonu. Należy w tym celu tapnąć w przycisk na ekranie głównym Geniusa i przyłożyć urządzenie do źródła dźwięku. W rezultacie otrzymamy na ekranie tekst piosenki z interpretacją. Nie powinno nas zdziwić, że na tym kończą się już właściwości klienta. Program nie oferuje też żadnych ustawień (ale i tak ich nie potrzebuje, więc to nie wada). Dodatkowe, typowo społecznościowe funkcje, takie jak głosowanie nad tym, czy dana interpretacja jest dobra, czy nie, zależy od zarejestrowania się, a dokonać jej można za pośrednictwem adresu e-mail. Konto będzie następnie synchronizowane z aplikacją główną (webową) i będziemy mogli dodawać własne interpretacje, które będą oceniane przez społeczność.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://genius.com/

Ograniczenia!
Rejestracja (za pomocą adresu e-mail) nie jest wymagana; to tylko opcja

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
GeniusGenius dla Android
2016-04-08

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Genius