w
googluj

Pixlr-o-matic 2.2.5


ico
Jeśli lubisz edytować zdjęcia, ale zależy Ci tylko na szybkim nałożeniu jakiegoś filtra, który spowoduje, że zdjęcie będzie wyglądać efektownie, to zainteresuj się programem Pixlr-o-matic. Należy on do rodziny edytorów graficznych Pixlr, którego twórcą jest Autodesk. Możesz edytować zdjęcia online z poziomu stacjonarnej przeglądarki internetowej, jeżeli wejdziesz na stronę Pixlr.com/editor - lecz jeżeli masz urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android, wówczas masz dostęp do edytorów Pixlr Express oraz Pixlr-o-matic. Zajmiemy się tu ostatnim ze wspomnianych programów, ale przyda Ci się wiedza, że dostęp do znacznie większych możliwości edycyjnych możesz mieć w Pixlr Express.

Po uruchomieniu aplikacji wcale nie potrzebujemy robić zdjęcia czy go dodawać do edycji z poziomu menedżera plików, gdyż autorzy udostępnili nam trzy zdjęcia do przetestowania. Dostęp do nich mamy z ekranu startowego, a oprócz tego z tego miejsca możemy zrobić zdjęcie od ręki lub wgrać je do aplikacji poprzez standardową metodę ręcznego wyszukania przez zewnętrzny program (przeglądarkę grafik, jak QuickPic, czy klasycznego menedżera plików, np. ES Eksploratora). Możemy też z interfejsu głównego przejść do edycji ostatniego z obrazów, jakim się w edytorze programu zajmowaliśmy. W ustawieniach natomiast możemy zdecydować o katalogu docelowym zapisywanych obrazów, jak i ich rozmiarze; jest też możliwość automatycznego włączania aplikacji w trybie aparatu.

W trybie edycji mamy:
• filtr koloru - zmieniamy kolorystykę, tonację, kontrast, jaskrawość poprzez predefiniowane filtry; jest ich 25 i są bardzo zróżnicowane,
• przezroczystą nakładkę - to różne efekty, które nanoszone są na pierwszy plan obrazka; jest ich na początku 30,
• obwódki - ramek też mamy 30.

Po zainstalowaniu programu mamy już całkiem sporo narzędzi do obróbki, ale kolejne możemy pobrać za darmo; uczynimy to z poziomu interfejsu. Istnieje też funkcja nałożenia przypadkowych filtrów i ramek, a także możliwość przycięcia obrazu (do kwadratu lub prostokątu) przy pomocy jednego tapnięcia.

Pixlr-o-matic zapewnia świetną jakość filtrów, szybkość edycji i po prostu: dobrą zabawę. Dostarczone przez twórców efekty są na tyle dobre, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jest wiele podobnych aplikacji, ale na korzyść tej produkcji przemawia również fakt, że jest bardzo popularna w Google Play (ponad 10 milionów pobrań) i ma bardzo wysoką ocenę (4.6). Przekonaj się, jak fajnie wyglądać będą Twoje zdjęcia po naniesieniu filtra Hagrid, Ivan czy Jean.

Ograniczenia!
Kolejne efekty i ramki pobrać można za darmo z poziomu interfejsu aplikacji.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Pixlr-o-maticPixlr-o-matic dla Android
2018-06-23
przejdź Pixlr-o-matic dla Windows

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Pixlr-o-matic
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 13:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo fajne filtry.
Pixlr-o-matic