w
googluj

ORPALIS PDF Reducer 3.1.22


Orpalis PDF Reducer jest oprogramowaniem przeznaczonym do kompresji plików PDF. Program zapewnia redukcję objętości PDF-ów na wysokim poziomie, według producenta nawet do 80% większą niż w konkurencyjnych produktach. Wszystko to może odbywać się bez strat w kolorach dokumentu oraz jakichkolwiek ubytków w danych. Program pozwala na zdefiniowanie odpowiedniej jakości obrazów dla wyjściowego pliku (obsługa JPEG2000, ustalanie DPI).

Stosowana przez narzędzie segmentacja zawartości pozwala uzyskać lepszy współczynnik kompresji. Właściwie dla dokumentu kolory oraz układ poszczególnych stron są wykrywane automatycznie, z uwzględnieniem, czy PDF pochodzi ze skanera. Istnieje funkcja naprawy czcionek po procesie składu. Program umożliwia ponowne próbkowanie oraz rekompozycję osadzonych w PDF obrazów rastrowych.

Wspierana jest linearyzacja Fast Web View, co pozwala na efektywniejsze wyświetlanie PDF-ów w przeglądarkach. Z kompresowanego dokumentu można usunąć nieużywane obiekty, adnotacje, zakładki, formularze lub osadzone pliki. Jeżeli potrzebujemy PDF o określonym standardzie, program oferuje konwersje w trakcie redukcji, możliwą pomiędzy wersjami od 1.2 do 1.7.

Przy kompresji narzędzie używa tzw. przetwarzania wsadowego (batch proccessing), co pozwala na wykonywanie całej serii zadań bez konieczności specjalnej ingerencji użytkownika, a także rozsądniej wykorzystuje zasoby komputera. W tym wypadku chodzi o przetwarzanie przez program elementów i stron należących do pojedynczego pliku PDF.

Interfejs użytkownika jest przejrzysty i wygodny w obsłudze. W górnej części okna programu można dodać plik źródłowy przeznaczony do kompresji oraz wybrać folder, w którym zostanie zapisany przetworzony dokument. Po włączeniu odpowiednich opcji, program pozwala na ustawienie źródła jako całych folderów zawierających PDF-y. Umożliwia również przenoszenie plików do obszaru roboczego metodą przeciągnij i upuść. Obszar roboczy, oprócz listy aktualnie wykonywanych zadań, posiada także zakładki z informacjami o ostrzeżeniach, błędach oraz logiem programu. Okienko z opcjami pozwala dokładnie zdefiniować ustawienia dotyczące kompresji zawartych w dokumencie elementów, obrazów i kolorów, czy standardu.

Program Orpalis PDF Reducer docenią wszyscy użytkownicy, którym zależy na zmniejszeniu rozmiarów PDF-ów, celem efektywniejszego publikowania ich w internecie z zachowaniem niemal oryginalnej jakości. Przyda się m.in. także firmom i osobom pragnącym uzyskać więcej wolnego miejsca na dysku, wobec rozrastającej się kolekcji dokumentów.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (14 głosów)

Strefa Download programu
ORPALIS PDF ReducerORPALIS PDF Reducer 3.1.22
Wersja stabilna
29 MB | 2022-03-09

Ilość pobrań: 9979 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (4)
ORPALIS PDF Reducer
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.15 15:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie zauważyłam jakiejś znaczącej różnicy w wielkosci plików
ORPALIS PDF Reducer Free 3.0.19
avatararrow
~As | 2016.06.14 21:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
REWELACJA - Z 29,3 MB DO 5,43 !
ORPALIS PDF Reducer Free 3.0.3
avatararrow
~ok | 2016.04.02 18:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program ok. dla duzej ilości plików jest troche upierdliwe klikanie okienka ale nic lepszego nie znalazlem.
ORPALIS PDF Reducer Free 3.0.0
avatararrow
~Magda | 2015.01.05 14:39
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Rewelacja! Z 4,79MB zredukował do 1,95MB - jakość bez zastrzeżeń.
ORPALIS PDF Reducer Free 1.1.12