w
googluj

PDF Scissors 0.0.2 Beta


PDF Scissors to narzędzie do przycinania zawartości plików w formacie PDF. Za pomocą tej niezwykle przydatnej aplikacji w błyskawiczny sposób pozbędziemy się niepotrzebnych fragmentów dokumentu oraz poprawimy wielkość marginesów. Aplikacja została napisana w języku Java, dzięki czemu można ją uruchomić na niemal każdym urządzeniu - wystarczy dostęp do systemu operacyjnego wspierającego tą technologię.

Obsługa programu jest niezwykle prosta - nie sprawi problemów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom komputera. Na początku pracy z aplikacją powinniśmy oczywiście wczytać dokument PDF. W oknie otwierania pliku należy również wybrać jeden z trzech trybów przycinania stron: wszystkie jednocześnie, osobno parzyste i nieparzyste, każda oddzielnie. Po chwili zostanie uruchomiony edytor wizualny. Za pomocą dostępnych narzędzi (zaznaczanie, wymazywanie, przesuwanie, dzielenie, wyrównywanie szerokości i wysokości) definiujemy obszary, według których ma nastąpić podział. Aby zapisać zmodyfikowany dokument na dysku, należy posłużyć się opcją "Crop & Save" (skrót klawiaturowy to Ctrl+S).

PDF Scissors jest programem rozwijanym na zasadach otwartego kodu źródłowego (licencja Affero GPL). Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.

Uwaga!
Aplikacja jest obecnie w fazie testowej. Dostępne funkcje mogą w specyficznych sytuacjach działać błędnie, dlatego warto przed zmodyfikowaniem dokumentów wykonać ich kopię zapasową w bezpiecznej lokalizacji.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga środowiska uruchomieniowego Java.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PDF ScissorsPDF Scissors 0.0.2 Beta
Wersja rozwojowa
0.01 MB | 2013-07-29

Ilość pobrań: 1021 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PDF Scissors