w
googluj

CHM to PDF 1.0


Jeszcze do niedawna, format CHM używany był głównie do przechowywania plików pomocy systemu Windows, jednak obecnie coraz częściej tworzone są w nim e-booki. CHM to PDF to niewielki i darmowy program, umożliwiający konwersję tego typu plików do formatu PDF, znacznie bardziej popularnego i obsługiwanego przez znacznie więcej platform (m.in platformy mobilne).

Program składa się zasadniczo z zaledwie jednego okna, w którym znajdziemy kilka opcji. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór pliku CHM, który chcemy konwertować, oraz ustalenie docelowej nazwy i lokalizacji pliku PDF; domyślnie będą one takie same, jak dla oryginalnego pliku.

Jeśli chcemy zmniejszyć rozmiary tworzonego PDFa, możemy skorzystać z takich funkcji, jak skala szarości, pominięcie tła lub specjalny tryb „low quality”, generujący plik docelowy w niskiej rozdzielczości, co zauważalnie zmniejsza jego rozmiary. Należy jednak pamiętać, że wszystkie te zmiany przeprowadzone zostaną kosztem jakości.

Gdy określimy już wszystkie opcje konwersji, pozostaje tylko rozpocząć ja przyciskiem „Convert”. Postęp procesu możemy śledzić na bieżąco, a cała operacja, w zależności od rozmiarów pliku wyjściowego i mocy obliczeniowej naszego komputera, może potrwać od kilku sekund do kilkunastu minut. Po konwersji domyślnie otwierany jest plik PDF, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić jego jakość. W naszych testach program nie miał specjalnych problemów z konwertowaniem nawet sporych plików.

CHM to PDF jest łatwy w obsłudze i generuje ładne rezultaty. Programem powinni zainteresować się wszyscy czytelnicy e-booków, którzy lubią przerabiać je samodzielnie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.1 (15 głosów)

Strefa Download programu
CHM to PDFCHM to PDF 1.0
Wersja stabilna
10.12 MB | 2013-12-10

Ilość pobrań: 1215 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
CHM to PDF