w
googluj

BRISS 0.9


BRISS to opensource’owe, przenośne narzędzie, które służy do kadrowania/przycinania stron dokumentu PDF. Aplikacja bazuje na Javie i jest wieloplatformowa - działa również w systemach Linuks oraz Mac OS. W programie możemy zarządzać prostokątnym obszarem kadru oraz wykorzystywać wiele takich obszarów na każdej stronie należącej do definiowalnego kontenera.

BRISS umieszcza strony w specjalnych pojemnikach, nazwanych przez twórcę programu klastrami – pojedynczy klaster zawiera strony o tym samym rozmiarze, parzyste lub nieparzyste. Widok dokumentu w oknie roboczym programu przedstawia właśnie takie klastry, a strony należące do nich są nałożone na siebie graficznie. Narzędzie pozwala na tworzenie, skalowanie, przemieszczanie, pozycjonowanie, zaznaczanie i usuwanie prostokątnych kadrów naniesionych na dany klaster (tak więc i na zawarte w nim strony), poza tym możliwe jest również łatwe kopiowanie obszaru kadru do innych klastrów. Część z tych czynności zrealizujemy za pomocą metody przeciągnij i upuść albo menu kontekstowego programu, poza tym odpowiednie możliwości są dostępne również w menu Rectangle. Z kolei w menu File wczytamy plik PDF do narzędzia oraz zdecydujemy, które ze stron mają być pominięte podczas tworzenia klastrów. Menu Action pozwoli na wyświetlenie (w domyślnej przeglądarce PDF) podglądu stron z uwzględnieniem odpowiednich przycięć, a także na wykonanie operacji kadrowania. Jeżeli kadrujemy wiele obszarów klastra, każdy z nich znajdzie się na odpowiedniej stronie dokumentu PDF. Aplikację można obsługiwać również za pomocą wiersza poleceń, spis komend jest dostępny w pliku pomocy.

Interfejs graficzny BRISS nie wyróżnia się niczym szczególnym pod względem wizualnym. Narzędzie nie powinno być zbyt kłopotliwe w obsłudze dla mniej zaawansowanych użytkowników, chociaż widok stron zgromadzonych w klastrze jest na początku dość egzotyczny i dezorientujący. Wystarczy jednak zapoznać się z plikiem pomocy wbudowanym w program, by całkowicie zrozumieć zasady „klastrowania” i kadrowania stron PDF w BRISS.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, po rozpakowaniu plików z pobranego archiwum, można uruchamiać go np. z pendrive’a czy dysku USB.

Wymagania!
Twórca aplikacji nie podaje, która wersja Javy jest wymagana do uruchomienia programu, zalecamy jednak przynajmniej Java Runtime Environment w wersji 1.6 lub wyższej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BRISSBRISS 0.9
Wersja stabilna
8.39 MB | 2014-06-12

Ilość pobrań: 390 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
BRISS