w
googluj

DocuFreezer 1.5


DocuFreezer to darmowa aplikacja pozwalająca na zbiorowe konwertowanie dużej ilości dokumentów Microsoft Word, arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel, prezentacji PowerPoint oraz plików PDF, RTF i tekstowych. Narzędzie zwraca szczególną uwagę na zachowanie w plikach wyjściowych oryginalnego, źródłowego układu stron, wyglądu czcionek, a także odnośników wewnętrznych lub zewnętrznych. Producent aplikacji określa takie działanie jako „zamrażanie” dokumentów, stąd w nazwie narzędzia znalazło się słowo „freezer”. Konwersję przeprowadzimy do formatów PDF (standardowy albo PDF-A), JPEG, TIFF oraz PNG. Dzięki DocuFreezer możemy właściwie być pewni, że skonwertowane dokumenty będą wyglądać tak samo jak ich oryginały, nie tylko w odmiennych systemach operacyjnych, ale także na ekranach różnych urządzeń. Dodatkowo program w pewnym sensie blokuje możliwość edycji przekształconych dokumentów (nie przeprowadzimy zwykłej edycji tekstowej na obrazach), a także nie pozwala na modyfikowanie wyjściowych plików PDF. W ten sposób narzędzie chroni (chociaż w niewielkim stopniu) nasze materiały przed wprowadzeniem w nich zmian przez osoby nieupoważnione do takich czynności.

Warto dodać, że w programie możliwa jest również konwersja formatów znanych ze starszych wersji pakietu Microsoft Office (np. 2003 i 2007).

Wszystkie formaty obsługiwane z chwilą tworzenia opisu (producent planuje dodawać wsparcie dla kolejnych):

• źródłowe – DOC, DOCX, DOT, DOTX, RTF, WPC, TXT, TEXT, XLS, XLSX, PPT, PPTX, PDF,
• wyjściowe - PDF, JPEG, TIFF, PNG.

W ustawieniach aplikacji możemy skonfigurować parametry plików wyjściowych – zdecydujemy tutaj o interesującym nas formacie docelowym (tak jak w głównym oknie), wybierzemy typ dokumentu PDF (regularny lub PDF-A), a także ustalimy, czy pliki JPEG, TIFF i PNG będą posiadać 24 bitową głębię kolorów (True color), czy też ich barwy zostaną przetworzone na skalę szarości albo monochromatyczność (ostatnia opcja jest dostępna tylko dla formatów TIFF i PNG). Oprócz tego ustawienia pozwalają na zdefiniowanie jakości docelowego JPEG, a także na zastosowanie wybranej rozdzielczości DPI dla wyjściowych plików.

Obsługa DocuFreezer jest bardzo intuicyjna – pliki i katalogi z dokumentami możemy dodawać do listy operacyjnej programu poprzez metodę przeciągnij i upuść albo zintegrowany eksplorator systemu plików. Narzędzie jest w stanie wczytać wspierane formaty plików także w wypadku, gdy są one umieszczone w podkatalogach folderów aktualnie dodawanych do listy roboczej. Menu kontekstowe listy (wywoływane prawym przyciskiem myszki) pozwala na otworzenie wczytanego do niej pliku w domyślnej aplikacji, konwertowanie pojedynczych dokumentów, przeglądanie katalogu nadrzędnego dla zaznaczonego materiału, a także kasowanie ukończonych zadań konwersji czy usuwanie wybranych lub wszystkich pozycji z wykazu operacji. Gdy wczytamy interesujące nas pliki oraz skonfigurujemy ustawienia wyjściowe, możemy przystąpić do właściwej konwersji (wystarczy kliknąć w przycisk Start, umieszczony w prawym dolnym rogu okna głównego). Przetwarzanie dokumentów przebiega dość szybko, jednak wszystko zależy od liczby i rozmiarów plików, a także możliwości sprzętowych naszego komputera. Proces konwersji można w każdej chwili zatrzymać i później wznowić od punktu przerwania.

Interfejs graficzny DocuFreezer prezentuje się całkiem przyzwoicie pod względem wizualnym. Początkujący użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadnych problemów z obsługą narzędzia. W razie potrzeby można zapoznać się poradami dostępnymi w witrynie producenta albo skorzystać ze wsparcia e-mail.

Uwaga!
DocuFreezer działa również w systemach Windows Server 2003, 2008 i 2012.

Ograniczenia!
Aplikacja w bezpłatnej wersji jest w pełni funkcjonalna, ale wykorzystywanie jej do celów komercyjnych wymaga nabycia odpowiedniej licencji (za pośrednictwem witryny producenta).

Wymagania!
Program wymaga zainstalowanego pakietu Microsoft Office w wersji 2010 lub wyższej. Pliki z wcześniejszych wersji Office są obsługiwane przez narzędzie, jednak wspomniany wymóg i tak musi zostać spełniony.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
DocuFreezerDocuFreezer 1.5
Wersja stabilna
38 MB | 2015-11-02

Ilość pobrań: 251 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
DocuFreezer