w
googluj

Win PDF Editor 3.4


Win PDF Editor to program służący do podstawowej edycji lub konwersji plików PDF. Dzięki aplikacji możemy wprowadzać tekst i obrazy do dokumentu PDF, wymazywać fragmenty jego zawartości, obracać strony PDF-u, a także nanosić na nie dowolne rysunki i kształty za pomocą narzędzi pióro, pędzel, prostokąt i elipsa. Win PDF Editor podzielono na moduł edycyjny i moduł konwersji, uruchamiane osobno po otworzeniu głównego pliku programu.

W edytorze pracujemy z poszczególnymi stronami dokumentu PDF, modyfikacje wprowadzone na pojedynczej stronie nie dotyczą pozostałych, jednak program pozwala na skopiowanie wybranej zmiany do wszystkich innych stron. Każda modyfikacja dokumentu staje się automatycznie nowym obiektem. Wprowadzone elementy można, jak wspomniano przed momentem, kopiować, a także usuwać (również wszystkie naraz). Niestety, operacje te przeprowadzimy jedynie na pojedynczych elementach, nie da się ich wykonać na całej grupie obiektów. Lista stron i wykaz obiektów są wyświetlane z lewej części okna edytora, w liście można wybrać dwa tryby widoku stron – spis tekstowy oraz podgląd przy użyciu miniaturek graficznych. Na pasku narzędziowym, oprócz wspomnianych wcześniej narzędzi, znajdziemy także funkcje odpowiedzialne za wybór koloru wprowadzanych linii, kształtów i tekstów, ustalenie szerokości linii dla pióra, pędzla, gumki i kształtu, a także zdefiniowanie właściwości czcionki (rodzina, styl, rozmiar, przekreślenie i podkreślenie, podstawowe kodowanie znaków, podgląd czcionki). Dostępne są również opcje pozwalające na otworzenie dokumentu PDF, zapisanie modyfikacji bezpośrednio w źródłowym PDF, a także zapisanie dokumentu, wraz z wszystkimi wprowadzonymi zmianami, w nowym pliku PDF. Jeżeli chodzi o zaznaczanie, pozycjonowanie czy skalowanie obiektów, czynności te mogą dotyczyć jedynie tekstu, obrazów i kształtów. Nie uwzględniono możliwości obracania elementów oraz powiększania lub pomniejszania widoku strony. Narzędzie zaznaczania działa także jako tzw. rączka, pozwalająca na przesuwanie zawartości dokumentu. Na dolnym pasku modułu edycji, program wyświetla dokładną pozycję kursora myszki, rozmiar strony w pikselach, numer aktualnej strony oraz całkowitą liczbę stron dokumentu PDF. Warto dodać, że poprzez wykorzystanie obrazków z zapisaną przeźroczystością, możemy dołączyć znak wodny lub podpis do edytowanego PDF.

Moduł konwersji służy do przetwarzania plików PDF na inne formaty tekstowe i graficzne, takie jak dokumenty Microsoft Office Word (DOC), pliki Rich Text (RTF), czysty tekst (TXT) oraz obrazy JPEG, BMP, GIF, PNG i TIF. Narzędzie pozwala na przeprowadzenie konwersji wielu dokumentów PDF w pojedynczym zadaniu. Pliki dodajemy do listy operacyjnej za pomocą opcji Add lub metody przeciągnij i upuść. Możliwe jest również szybkie dołączenie całego zbioru dokumentów poprzez wczytanie folderu, w którym są one zawarte. W dolnej części okienka konwersji wybierzemy katalog dla plików wyjściowych, a także zdecydujemy o przetwarzaniu tylko określonego zakresu stron ze wszystkich dokumentów załadowanych do listy operacyjnej. Proces konwersji uruchamiamy za pomocą przycisku Convert PDF Files Now. Czas trwania operacji zależy od ilości i rozmiarów konwertowanych dokumentów PDF, ustalonego formatu docelowego oraz wydajności podzespołów naszego komputera.

Szata graficzna programu cechuje się nowoczesnym i przyjemnym dla oka wyglądem. Obsługa jest na tyle prosta, że bez problemów opanują ją także mniej zaawansowani użytkownicy. W wypadku jakichkolwiek trudności, można zapoznać się z samouczkiem dostępnym w witrynie producenta.

Ograniczenia!
Wersja testowa dodaje znak wodny do zapisywanych dokumentów PDF. Aby pozbyć się znaku, należy odwiedzić witrynę producenta i zakupić licencję na pełną wersję programu.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Win PDF EditorWin PDF Editor 3.4
Wersja stabilna
14.97 MB | 2017-08-09

Ilość pobrań: 607 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Win PDF Editor