w
googluj

MartView 2.52


Program MartView pozwala nam spojrzeć na pliki PDF w nowym świetle. Standardowe przeglądanie PDF'ów ograniczało się do przewijania stron w pionie. MartView umożliwia nam przeglądanie pliku PDF w formie wirtualnej książki, gdzie mamy możliwość przewracania stron pliku PDF przez odwracanie stron, tak, jakby była to realna książka. Przewracanie stron możliwe jest na kilka sposobów takich jak: przeciąganie strony myszką, scrollem myszki, klikanie na przycisk "następna" lub wykorzystanie "Touch screen mode". Aplikacja MartView posiada także możliwość wyświetlania miniatur stron dokumentu, przez co możemy od razu przejść do interesującej nas treści.

Ze względu na to, że wiele osób korzystających z plików PDF nie znosi menu pojawiającego się na górze, a woli czytać w trybie pełnoekranowym zostało to uwzględnione – pasek menu pojawia się przy górnej krawędzi ekranu tylko po zbliżeniu kursora. Dzięki paskowi menu można jednym kliknięciem zmieniać tryb przewracania stron, łatwo ściągać dostępne w bibliotece ebooki oraz wyświetlać spis treści wybranej pozycji. W podobny sposób utworzony jest pasek nawigacji przy dolnej krawędzi – za jego pomocą możliwe jest przechodzenie do strony o wybranym numerze oraz przewijanie ebooka w przód i w tył.

W trybie powiększenia po przeczytaniu jednej strony program daje możliwość przejścia do kolejnej bez jej minimalizowania i wygląda to jak w standardowej przeglądarce PDF. Dodatkowo MartView pozwala na tworzenie własnych e-booków w formacie Mart z plików PDF, zdjęć i grafiki – formaty .jpg, .gif, .png, .bmp lub ze spakowanych plików rar, zip, CBZ czy CBR. Program nadaje się więc świetnie do przeglądania komiksów, w tym japońskich, czyli mangi.

Aplikacja posiada darmową internetową bibliotekę ebooków, w której jest obecnie około 11 tysięcy różnych pozycji, obejmujących praktycznie wszystkie dziedziny życia, wszystkie są oczywiście posegregowane tematycznie. Nie brakuje także polskojęzycznych ebooków - można je łatwo znaleźć dzięki filtrowi języka na stronie. Program działa dzięki formatowi Mart bardzo szybko nawet na słabszych procesorach (testowany na Duron 1.3GHz) pod warunkiem, że PDF jest przekonwertowany na format Mart (program umożliwia konwersje).

Ebooka można także osobiście stworzyć, a następnie umieścić go w bibliotece, aby mogli z niego korzystać inni. Sam program jest w pełni darmowy (wersja freeware) i posiada 2 wersje językowe: angielską i chińską. Twórcy programu umieścili w aplikacji bogaty przewodnik użytkownika, dzięki któremu łatwo i szybko dowiesz się jak z niego korzystać, nawet jeśli nie znasz angielskiego – zrzuty ekranu przedstawiają wszystkie funkcje krok po kroku.

Jeśli dużo czytasz z wykorzystaniem PDF lub czytasz dużo mangi to MartView jest programem, który musisz posiadać. Warte uwagi jest to, że możesz ściągać i dodawać ebooki, a przy okazji wykorzystywać szybki i wygodny program do przeglądania PDF i obrazów graficznych. Na stronie producenta dostępna jest też wersja tego programu dla iPadów.

Uwaga!
Instalacja programu odbywa się w trybie on-line.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
MartViewMartView 2.52
Wersja stabilna
29.2 MB | 2011-10-04

Ilość pobrań: 2062 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (2)
MartView
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.10.10 15:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Trochę mi się nie podoba, że instalację zaczyna od doinstalowywania brakujących składników systemu. Bo w takiej formie można przemycić sporo...
MartView 2.52
avatararrow
~Andrzej | 2011.05.13 17:08
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ciekawie rozwiązana ta przeglądarka. Warto się przyjrzeć dalszemu rozwojowi tego projektu.