w
googluj
pl

Adobe Acrobat Reader DC 2015.007.20033


Adobe Acrobat Reader DC (Document Cloud) to najnowsza edycja znanego wszystkim czytnika dokumentów w formacie PDF, który w obecnej odsłonie zyskał nowy wygląd interfejsu, opcję instalacji dodatków oraz rozszerzenie funkcjonalności o chmurę, co pozwala użytkownikowi zsynchronizować swoje dokumenty pomiędzy wieloma urządzeniami (na przykład komputerem, tabletem i smartfonem). Choć z technicznego punktu widzenia aplikacja jest po prostu kolejną aktualizacją wcześniejszej edycji Adobe Readera, producent zdecydował się ją odseparować i oferować jako osobną propozycję.

Pomimo istotnych zmian w wyglądzie (na korzyść), główna funkcjonalność związana z odczytem i komentowaniem dokumentów pozostała na tym samym, funkcjonalnym poziomie. Dzięki temu użytkownicy obawiający się zmian, nie powinni wstrzymywać się przed instalacją najnowszej wersji programu. Sporo zmieniło się natomiast w kwestii dodatkowych funkcji, gdzie możemy teraz instalować dodatki. Niestety wymaga to wykupienia abonamentu lub dożywotniej licencji (naszym zdaniem każda z tych opcji ceniona jest obecnie zbyt wysoko). Pomijając koszt, oferta rozszerzeń jest bogata i pozwoli ulepszyć Acrobat Readera na tyle, że stanie się całkiem sporym kombajnem do szeroko pojętej obsługi PDF-ów. Na liście propozycji znajdziemy między innymi moduł porównujący dwa dokumenty, umożliwiający łączenie kilku plików w jeden oraz funkcje dotyczące formularzy, czy też cenzury.

Na plus należy także zaliczyć multum opcji w ustawieniach, co pozwoli użytkownikowi dostosować program do swoich potrzeb, ponieważ kontrolowany jest praktycznie każdy parametr pracy. Względem poprzedniej edycji programu, poprawiono tu także szybkość działania i zmniejszono zapotrzebowanie na systemowe zasoby (mowa tu o subiektywnym odczuciu, ponieważ wymagania minimalne, w tym 1GB pamięci operacyjnej, trudno uznać za wyjątkowo niskie jak na tego typu program).

Uwaga!
• Link instalatora prowadzi do dedykowanej strony pobierania Adobe, gdzie konieczne jest ręczne wskazanie odpowiedniej dla nas wersji systemowej oraz językowej. Pobrany zostanie menadżer, który z poziomu komputera automatycznie pobierze pozostałe pliki i zainstaluje program.
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android, iOS oraz Windows Phone.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (11 głosów)

Strefa Download programu
Adobe Acrobat Reader DCAdobe Acrobat Reader DC 2015.007.20033
Wersja stabilna
48.8 MB | 2015-04-25
przejdź Adobe Acrobat Reader DC dla Android

Ilość pobrań: 25334 | W tym miesiącu: 38 | W poprzednim miesiącu: 117

Komentarze (0)
Adobe Acrobat Reader DC