w
googluj

Free PDF Reader 1.2.0


Free PDF Reader to darmowa, skromna przeglądarka dokumentów PDF. Program oferuje tylko podstawowe funkcje w zakresie czytania PDF-ów, co może się spodobać użytkownikom szukającym prostoty w tego rodzaju aplikacjach.

W Free PDF Reader przeglądamy zawartość dokumentu PDF w trybie ciągłym lub w trybie pojedynczej strony. Dostępne są opcje dopasowania wysokości lub szerokości strony do rozmiarów obszaru prezentacji dokumentu. Skorzystamy również z funkcji obracania stron o 90 stopni (w prawo lub lewo) oraz powiększenia lub powiększenia widoku treści.

Program oferuje tzw. rączkę, dzięki której można (przy użyciu myszki) swobodnie przesuwać powiększoną zawartość strony w obrębie obszaru prezentacji dokumentu, a także przewijać kolejne strony PDF-u. Poza tym przygotowano narzędzia odpowiedzialne za zaznaczanie tekstu i kopiowanie go do systemowego schowka, wyszukiwanie tekstu oraz tworzenie zrzutów ekranu z całości lub fragmentu wybranej strony. Funkcje nawigacyjne pozwalają na łatwe przechodzenie do następnej, poprzedniej, pierwszej czy ostatniej strony. Możliwe jest również ręczne wpisanie numeru strony i szybkie wyświetlenie jej w obszarze prezentacji. Free PDF Reader został wyposażony także w panel spisu treści, pozwalający na wygodne przechodzenie do wybranych rozdziałów czy podrozdziałów dokumentu. Plik PDF wczytany do programu można zapisać na nośniku danych, wydrukować oraz przesłać na e-mail za pomocą klienta poczty elektronicznej.

Interfejs graficzny Free PDF Reader nie zachwyca od strony wizualnej, niemniej jednak łatwo znaleźć w nim wszystkie funkcje istotne dla nieskomplikowanej przeglądarki PDF. Producent nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji - mniej doświadczeni użytkownicy na pewno szybko opanują zasady obsługi programu.

Uwaga!
W chwili tworzenia opisu funkcje zapisu tekstu z PDF do schowka systemowego oraz tworzenia zrzutów ekranu wydają się nie działać prawidłowo. Problem powinien zostać rozwiązany w następnych wersjach programu.

Ograniczenia!
Dostępne jest również płatne wydanie aplikacji (wersja Pro), pozwalające na edycję i konwersję dokumentów PDF. Zakupu można dokonać za pośrednictwem opcji Upgrade to Pro lub witryny producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Free PDF ReaderFree PDF Reader 1.2.0
Wersja stabilna
3.27 MB | 2019-03-26

Ilość pobrań: 1678 | W tym miesiącu: 115 | W poprzednim miesiącu: 143

Komentarze (0)
Free PDF Reader