w
googluj

MuPDF 1.23.0


MuPDF to minimalistyczny, rozwijany w ramach licencji z otwartym kodem program do odczytu plików PDF (oraz kilku innych, w tym EPUB). Prostota obecna jest nie tylko w wizualnym aspekcie (aplikacja nie oferuje nic poza podglądem pliku wypełniającym całe okno), ale również w obsłudze – wszystkie funkcje związane z formatowaniem dokumentu, obsługiwane są przy pomocy klawiaturowych skrótów.

Co ciekawe, samych opcji dostępnych w ten sposób jest całkiem sporo. Możemy między innymi przesuwać i powiększać dokument, w przypadku plików EPUB regulować wielkość czcionki, poruszać się po dokumencie przeskakując o kilka stron jednocześnie lub wprowadzając ręcznie numer konkretnej strony, a także korzystać z wyszukiwarki. Choć lista wszystkich opcji i przypisanych im klawiszy dostępna jest cały czas w programie, w praktyce ciągłe sięganie do niej nie będzie wygodne, a nauczenie się wszystkich skrótów z pewnością chwilę zajmie – jest ich sporo. Mimo to, jest to ciekawe podejście do stworzenia programu, który przede wszystkim działa szybko, a jego interfejs jest uproszczony tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Warto dodać, iż jeśli nie chcemy korzystać z klawiatury, samo przewijanie dokumentu jest oczywiście dostępne przy pomocy rolki myszy lub strzałek na pasku przewijania. Aby dostać się do jedynego menu (w tym listy skrótów klawiszowych), należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasku tytułowym aplikacji, gdzie na koniec menu kontekstowego znajdziemy odpowiednie opcje. Alternatywnie skorzystać możemy z dokumentacji znajdującej się na stronie producenta (oferuje listę wspomnianych skrótów, nieznacznie rozszerzając ją o dodatkowe komendy) – dostępna jest tylko w języku angielskim.

Uwaga!
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
MuPDFMuPDF 1.23.0
Wersja stabilna
82.1 MB | 2023-08-23

Ilość pobrań: 440 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
MuPDF