w
googluj

Nitro PDF Reader 5.5.9.2


Nitro PDF Reader to czytnik plików PDF. Został wyposażony w zestaw funkcji niezbędnych do swobodnego czytania dokumentów w formacie Adobe. Aplikacja stanowi więc całkiem przyzwoitą konkurencję dla innych programów, często przeładowanych zbędnymi opcjami. Program pozwala na swobodne powiększanie treści, wyszukiwanie wybranych fraz, obracanie i dostosowywanie wielkości tekstu do ekranu. W prosty sposób można również skopiować zaznaczony fragment do schowka, zaznaczyć (przekreślenie, podkreślenie, podświetlenie), czy dodać własny komentarz lub sygnaturkę.

Kolejnymi ciekawymi funkcjami oferowanymi przez Nitro PDF Reader są narzędzia konwertujące. Pozwalają na szybkie stworzenie pliku PDF - wystarczy wczytać jeden z obsługiwanych typów danych (rozszerzenia Microsoft Office, HTML, TXT, ogółem ponad 300 formatów) i nacisnąć na przycisk Create. Aplikacja potrafi także błyskawicznie wyodrębnić tekst i grafiki ze wczytanego dokumentu. Równie dobrze radzi sobie z wypełnianiem formularzy.

Narzędzie wyróżnia się także niezwykle intuicyjnym i nastawionym na wygodę użytkownika interfejsem. Możliwa jest edycja i podgląd wielu plików PDF naraz - widoczne są one na kartach, między którymi można się szybko przełączać. Aplikacja integruje się z przeglądarką internetową, pozwalając na otwieranie dokumentów bezpośrednio ze stron internetowych. Podobne udogodnienia dostępne są z poziomu czytnika poczty i Eksploratora Windows. Producent umieścił w głównym oknie czytnika tak zwaną wstążkę - menu znane między innymi z pakietu Office i innych systemowych narzędzi Microsoftu. Dzięki tego typu rozwiązaniu dostęp do najważniejszych funkcji jest znacznie prostszy i co równie ważne - szybki. Przyzwyczajenie się do wspomnianej wstążki zajmuje kilka chwil, niemniej skutkować może zwiększeniem wydajności pracy. Oprócz tego możliwe jest nieograniczone cofanie i powtarzanie wykonywanych operacji bądź powrót do dowolnego momentu związanego z edycją (na przykład szybkie skasowanie pięciu ostatnio dodanych notatek). To dodatkowe ułatwienie skutecznie uprzyjemnia pracę.

Program posiada także sporą liczbę konfiguracyjnych, umożliwiających dostosowanie interfejsu i zachowania poszczególnych funkcjonalności do potrzeb użytkownika. Można także ustawić wybrane opcje bezpieczeństwa (dostęp do internetu, obsługa JavaScript), domyślne powiększenie i układ czy wybraną kolorystykę głównego okna. Warto również nadmienić, że do aplikacji dołączona jest wirtualna drukarka, pozwalająca na zapis do formatu PDF z dowolnej aplikacji obsługującej funkcję drukowania. Oprócz standardowych ustawień (rozmiar papieru) użytkownik może wybrać jakość konwersji, zabezpieczyć dokument hasłem, zaszyfrować i dołączyć informacje o prawach autorskich. Funkcjonalność narzędzia można rozbudowywać za pomocą dodatków.

Aplikacja jest całkowicie darmowa - dostępna na zasadach licencji freeware. W paczce instalacyjnej znajduje się bardzo dobry plik pomocy, wyjaśniający podstawy działania programu oraz zawierający sporą listę przydatnych wskazówek. Interfejs oraz dokumentacja dostępne są w angielskiej wersji językowej.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, potrzebujących funkcji edycyjnych oraz większej liczby opcji, dostępna jest płatna wersja profesjonalna.

Uwaga!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework. w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
Nitro PDF ReaderNitro PDF Reader 5.5.9.2
Wersja stabilna 32-bitowa
39.11 MB | 2016-08-10
Nitro PDF Reader 5.5.9.2
Wersja stabilna 64-bitowa
54.33 MB | 2016-08-10

Ilość pobrań: 5529 | W tym miesiącu: 22 | W poprzednim miesiącu: 27

Komentarze (3)
Nitro PDF Reader
avatararrow
~Zzgryzio | 2012.10.10 15:53
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Z tym nie udostępnianiem możliwości tłumaczenia programu przez producenta, to coś nie tak, skoro ze strony programu można pobrać Nitro PDF Reader w wersji niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej i holenderskiej.
Faktem prawdziwym jest to, że tłumaczenia zawarte są bezpośrednio w plikach wykonywalnych, a nie w plikach językowych.
Nitro PDF Reader 3.0.4.4
avatararrow
~cimlik | 2011.06.26 00:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@ROłka: niestety producent nie udostępnił możliwości tłumaczenia interfejsu - przynajmniej na to wygląda. Możliwe że w przyszłości pojawi się taka opcja.
avatararrow
~ROłka | 2011.06.25 22:18
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wielka szkoda, że nie ma polskiego interfejsu albo spolszczenia.