w
googluj

Blackmagic Fusion 8.1.1 Build 3


Blackmagic Fusion to rozbudowane środowisko dla filmowców, dzięki któremu zastosują w swoich dziełach liczne efekty wizualne. Stanowi świetną alternatywę dla profesjonalnego oprogramowania, które jest bardzo drogie, oferując przy tym znaczną część z ich możliwości. Fusion zostało docenione również przez zawodowców - z programu korzystano przy produkcji wielu filmów z Hollywood, również licznych tytułów kinowych. Choć aplikacja kryje w sobie wiele możliwości, nie oznacza to, że nie może zostać doceniona również przez amatorów rodzinnego filmowania; obsługa jest dość prosta, przez co żaden użytkownik nie powinien mieć problemów z wykorzystaniem oferowanych funkcji.

W pierwszej chwili po uruchomieniu programu, użytkownik może odnieść wrażenie, że jest to skomplikowane środowisko pracy, tymczasem wystarczy kilka chwil spędzonych z projektem, by przyzwyczaić się do logicznie rozmieszczonych funkcji na paskach i bocznych menu. Dostępnych opcji edycji i nakładania efektów jest cała masa, a ich różne kombinacje i możliwość bardzo szczegółowego konfigurowania pozwoli bez problemu osiągnąć niepowtarzalne rezultaty. Aby nauczyć się podstawowej obsługi programu warto skorzystać z dostępnych na stronie producenta filmów instruktażowych, które udostępnione są w wysokiej jakości, dzięki czemu czytelnie i dokładnie przedstawiają szczegóły.

Fusion cechuje się bardzo rozbudowanymi ustawieniami konfiguracyjnymi technicznego aspektu obróbki filmów. Dla przeciętnego użytkownika-amatora, większość z nich może być nawet niezrozumiała, jednak w rękach profesjonalisty będą to funkcje, które znacząco wpłyną na dostosowanie filmu do aktualnych wymagań tworzonej produkcji. Mimo ograniczeń wersji darmowej, program można polecić naprawdę każdemu.

Ograniczenia!
Darmowa edycja programu jest nieznacznie mniej funkcjonalna względem płatnej, jednak przeciętny użytkownik tego nie odczuje (przykładem jest brak możliwości zapisu filmu wynikowej w wyższej rozdzielczości niż 4K).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Blackmagic FusionBlackmagic Fusion 8.1.1 Build 3
Wersja stabilna
114.12 MB | 2016-07-13

Ilość pobrań: 1000 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (3)
Blackmagic Fusion
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 14:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do sprawdzenia.
Blackmagic Fusion 8.1.1 Build 3
avatararrow
~Axis | 2015.02.04 16:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ja: nie, nie wymaga
Blackmagic Fusion 7.5 Build 1477
avatararrow
~ja | 2014.12.02 09:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czy program wymaga stałego połączenia z internetem?
Blackmagic Fusion 7.5 Build 1477