w
googluj

Microsoft Hyperlapse Pro 1.3.5764.32951 Preview


Microsoft Hyperlapse Pro to rozbudowany program do tworzenia płynnych, przyśpieszonych filmów z dowolnego nagrania wideo. Powstał przede wszystkim z myślą o atrakcyjnym przedstawianiu materiałów z wszelkiego rodzaju spacerów, defilad, przejażdżek rowerowych i innych aktywności, które na filmach w czasie rzeczywistym mogą wydawać się z czasem nużące. Aplikacja pozwala bardzo łatwo zmienić to wrażenie, znacznie przyśpieszając tego typu nagranie, dodatkowo nakładając na nie nietypowe poruszenia kamerą, tworząc ciekawy efekt płynnego filmu (przykłady gotowych materiałów tego typu zobaczyć można na stronie internetowej producenta).

Cały program obsługiwany jest w formie kreatora. Jest to nietypowe, jak na Microsoft, rozwiązanie, które jednak w tym przypadku sprawdza się doskonale. Co więcej, w kolejnych krokach nie jesteśmy zasypywani mnóstwem opcji, a jedynie tymi najważniejszymi, które od początku mają swoje domyślne wartości, a więc jeśli nie dbamy o szczegóły, szybki efekt końcowy możemy uzyskać bardzo szybko, kolejno przechodząc wszystkie etapy kreatora bez większego zastanowienia. Jeśli jednak chcemy nieco wpłynąć na szczegółowe ustawienia dotyczące naszego nagrania, warto przyjrzeć się przede wszystkim współczynnikiem przyśpieszenia filmu oraz opcji wygładzania przejść. Dla zwiększenia optymalizacji, można również wskazać aplikacji, jakim urządzeniem zostało wykonane nagranie (na liście dostępne są przede wszystkim najnowsze kamery z rodziny GoPro).

Kiedy wszystkie ustawienia są już wprowadzone, przetwarzanie filmu zajmuje kilka chwil (jeśli brać pod uwagę krótsze, kilkunastominutowe nagrania, proces edycji przez program powinien zamknąć się w maksymalnie kilku minutach). Warto pamiętać, iż w chwili pisania niniejszej recenzji, aplikacja pozostaje dostępna jedynie w testowej odmianie rozwojowej „Preview”: w pełnej wersji aplikacji można się więc spodziewać usprawnień na każdym polu, w tym w zakresie wydajności.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz Windows Phone.

Ograniczenia!
Na plik wynikowy automatycznie nakładany jest znak wodny z logo programu oraz slajd końcowy z dodatkowymi informacjami.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Hyperlapse ProMicrosoft Hyperlapse Pro 1.3.5764.32951 Preview
Wersja rozwojowa
15.76 MB | 2015-11-13

Ilość pobrań: 119 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
Microsoft Hyperlapse Pro
avatararrow
~Jacenty | 2016.01.17 21:53
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dodam jeszcze, że nie obsługuje plików wideo AVCHD, a właśnie takie nagrywam posiadana kamerą. Żeby je uruchomić w programie musiałem zmienić je np. na MP4, a to już jest kłopotliwe.
Microsoft Hyperlapse Pro 1.3.5764.32951 Preview
avatararrow
~Jacenty | 2016.01.16 21:30
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten program nadaje się tylko do testowania. Dobrze nagrywa jak idziemy z kamerą, natomiast panoramy (obrót dookoła) są lekko szarpane, a ponadto nagrywa znak wodny. Moja kamera ma stabilizację, a więc nie przetestowałem stabilizacji programu, ale wydaje mi się, że tego nie robi, bo mojej stabilizacji nie poprawiał. Dziwię się producentom programów, gdyż takie triale, czy też testowe aplikacje powinny odpowiadać wersji płatnej, abym mógł przekonać się, czy warto je kupować, a zwykle okazuje się, że są zubożone.
Microsoft Hyperlapse Pro 1.3.5764.32951 Preview