w
googluj

Sensarea 1.12.1


Sensarea - ciekawy program do edycji plików wideo, którego głównym atutem jest możliwość śledzenia zaznaczonych obiektów i nakładania na nie efektów. W praktyce wykorzystać to można na przykład do zmiany koloru jakiegoś elementu w całym filmie lub utrzymania rozmazania, czy też pikselizacji w miejscach wymagających cenzury, np. na tablicach rejestracyjnych przejeżdżających na nagraniu samochodów, czy twarzach przechodniów. W aplikacji znajdziemy całkiem sporo efektów, a każdy z nich można dodatkowo dostosowywać do własnych potrzeb, edytując dostępne dla niego parametry pracy.

Interfejs programu jest raczej typowy, jak na prosty edytor wideo. Największy fragment to podgląd obrazu, który w tym przypadku pełni również rolę obszaru roboczego - często, aby zastosować różne efekty lub zaznaczyć odpowiednie obszary na filmie, używać będziemy myszki i właśnie tego podglądu. Warto na tym etapie zwrócić uwagę na wydajność naszego sprzętu; choć aplikacja przy pierwszym kontakcie nie sprawia takiego wrażenia, a i sam producent nie sugeruje tego na swojej stronie, do efektywnej pracy (głównie podczas zaznaczania elementów, ponieważ podgląd efektu generowany jest na bieżąco), potrzeba całkiem sporej mocy obliczeniowej, głównie ze strony procesora. Jest przy tym wykorzystywany potencjał wielu rdzeni, za co należy się plus, jednak naszym zdaniem, mimo to, optymalizacja mogłaby być lepsza - program jest po prostu wymagający.

Wyedytowany film może zostać wyeksportowany do format AVI lub SWF. W pierwszym przypadku można przy tym zmienić jego rozdzielczość lub zapisać jedynie sekwencję obrazów, a nie płynne nagranie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SensareaSensarea 1.12.1
Wersja stabilna
25.4 MB | 2017-12-02

Ilość pobrań: 739 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (0)
Sensarea