w
googluj

Vidiot 0.3.37


Vidiot to prosty w obsłudze program, który służy do edycji plików wideo w podstawowym zakresie. Umożliwia tworzenie i konwertowanie filmów z wykorzystaniem przycinania, skalowania, obrotu, nakładania przejść oraz tytułów, udostępniając przy tym łatwy w dostosowaniu interfejs, który obsługuje metodę "przeciągnij i upuść" (drag&drop). Ponieważ program rozwijany jest w ramach licencji z otwartym kodem, można spodziewać się, iż nowe wersje aplikacji, rozszerzające jej dotychczasową funkcjonalność, będą ukazywały się dość często, co potwierdza dotychczasowa historia kolejnych edycji aplikacji.

Aby wykorzystać możliwości aplikacji, wystarczy z menu plik otworzyć nowy projekt, kolejno podając parametry wymagane przez kreator. W zależności od wybranej opcji (nowy pusty projekt, projekt z wybranych plików, bądź projekt z wybranego folderu), poproszeni zostaniemy o podanie innych informacji, wśród których znaleźć się mogą pytania o docelową rozdzielczość nagrania, ilość klatek na sekundę oraz ustawienia dźwięku. Choć parametry te wpływają na cały projekt, można je w późniejszym czasie edytować z poziomu właściwości projektu, co jest dużym ułatwieniem w sytuacji, gdy w trakcie pracy zechcemy wykorzystać na przykład inną rozdzielczość.

Godny uwagi jest interfejs aplikacji, który domyślnie podzielony jest na kilka fragmentów, do których należy między innymi podgląd sekwencji oraz oś czasu. Co ciekawe, wszystkie moduły związane z wyświetlaniem można dowolnie przemieszczać i zamieniać miejscami, a w efekcie bez większych ograniczeń stworzyć własny układ, z którym pracuje się nam najwygodniej. Taka funkcjonalność jest dużym plusem, ponieważ konkurencja często zapomina o tego typu udogodnieniach (a nie zapominajmy, iż mamy do czynienia z raczej prostym programem, który kierowany jest do amatorów). Na koniec warto dodać, że w programie znajduje się całkiem pożyteczna instrukcja obsługi, która po uruchomieniu staje się kolejnym elementem wspomnianej już układanki okienek.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
VidiotVidiot 0.3.37
Wersja stabilna 32-bitowa
26.21 MB | 2022-10-17
Vidiot 0.3.37
Wersja stabilna 64-bitowa
29.95 MB | 2022-10-17

Ilość pobrań: 1877 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Vidiot