w
googluj

Yamb 2.1 Beta 2


Yamb (Yet Another Mp4Box UI) to prosty w obsłudze program do konkwertowania plików wideo (tworzenia, dzielenia oraz łączenia) w wielu dostępnych formatach, wśród których znajdziemy między innymi AVI, MPG, MPEG, VOB, MP4, MOV, OGG oraz QCP. W przypadku dźwięku obsługa dotyczy formatów AAC, AC3, AMR, AWB, EVC, MP3, MSV oraz Vorbis. Dodatkowym atutem jest obsługa napisów oraz rozdziałów. Niektórzy użytkownicy mogą znać opisywany program w wersji konsolowej; Yamb to w zasadzie jedynie graficzna nakładka na tekstowe rozwiązanie, które oferowane było już wcześniej.

Trzeba przyznać, iż istotnie interfejs graficzny został stworzony z myślą o uproszczeniu obsługi. Docenią to w głównej mierze początkujący użytkownicy, którzy nie czują się na siłach, by korzystać z oprogramowania bez możliwości graficznego kontrolowania ich funkcjonalności. Producenci zadbali, by menu programu było maksymalnie przejrzyste oraz intuicyjne. Jego obsługa odbywa się głównie przez wybieranie dużych ikon nawigacyjnych w lewej części okna programu. Ich kliknięcie zmienia zawartość na głównej liście, z poziomu której mamy możliwość zagłębiania się w kolejne ustawienia. Są one raczej podstawowe, przez co okazuje się, że główną przeszkodą w korzystaniu z poprzednich, tekstowych edycji programu była bariera związana z interfejsem, nie zaś poziomem skomplikowania samego oprogramowania.

Warto zwrócić uwagę na jedno z ustawień konfiguracyjnych, które dotyczy priorytetu procesu przydzielanemu programowi przez system operacyjny. W praktyce pozwoli to manipulować stosunkiem wydajności programu do wykorzystywania mocy obliczeniowej procesora, co może się okazać przydatną opcją, jeśli podczas pracy konwertera będziemy chcieli korzystać również z innych programów.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
YambYamb 2.1 Beta 2
Wersja rozwojowa
6.84 MB | 2014-12-17

Ilość pobrań: 845 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Yamb