w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 791
Wszystkich postów: 946086
Wszystkich tematów: 141132

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Adobe AIR 32.0.0.125


Adobe AIR to środowisko do uruchamiania aplikacji internetowych niezależnie od przeglądarki. Są to aplikacje określane mianem RIA (Rich Internet Application), czyli tzw. bogate aplikacje internetowe. Twórcy programów przeznaczonych do działania w tym środowisku mogą je pisać z użyciem technologii Adobe - Flash i Flex, a także HTML i AJAX. Chociaż zwykle używanie tych rozwiązań wymaga podstawy w postaci przeglądarki internetowej, z Adobe AIR odpowiednio napisane aplikacje działają absolutnie bez jakiejkolwiek z nich.

Adobe Integrated Runtime (AIR) to stosunkowo młoda platforma, gdyż jej pierwsze testowe wydanie pojawiło się w roku 2007, natomiast stabilne - rok później. Zaletą tego środowiska jest jego multiplatformowość, gdyż poza systemami Windows aplikacje przeznaczone do działania z AIR będą mogły być uruchamiane także przez użytkowników innych systemów desktopowych (Linux, Mac OS X), a nawet mobilnych (Android, iOS, BlackBerry OS).

Różne przeglądarki, w dodatku na różnych systemach operacyjnych często inaczej interpretują kod aplikacji internetowej, czego wynikiem jest różny wygląd, a co gorsza, nawet niedokładne ich działanie. Podobne programy działające w Adobe AIR są niezależne od jakiejkolwiek przeglądarki, są więc spójne i działają zgodnie z intencjami twórców oraz oczekiwaniami użytkowników (oczywiście pod względem czysto technicznym, a nie funkcjonalnym).

Przygotowany przez Adobe szereg narzędzi i ciekawych demonstracji zachęca programistów do tworzenia aplikacji działających w AIR. Użytkownicy mogą natomiast przyjrzeć się efektownej galerii kilkudziesięciu produktów polecanych przez Adobe, które prezentują możliwości środowiska AIR, a ponadto mogą okazać się interesującymi i przydatnymi aplikacjami, co zależy oczywiście od osobistych wymagań i potrzeb danego użytkownika. Rzecz jasna prezentowane programy to zaledwie wierzchołek góry lodowej aplikacji przeznaczonych do działania w Adobe AIR - każda z nich podczas instalacji z pewnością zgłosi potrzebę istnienia tego środowiska w systemie. Warto już teraz pobrać je z naszego serwisu - instalacja trwa moment i wymaga zaledwie paru kliknięć.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (14 głosów)

Strefa Download programu
Adobe AIRAdobe AIR 32.0.0.125
Wersja stabilna
11 MB | 2019-05-13

Ilość pobrań: 20974 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (4)
Adobe AIR
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.15 12:08
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Potrzebne do poprawnego funkcjonowania niektórych programów, ale jakoś nigdy nie funkcjonowało u mnie w świadomości jako element niezbędnika.
Adobe AIR 27.0.0.124
avatararrow
~Sid | 2013.12.22 15:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
u mnie się zaktualizowało. Wystarczyło tylko na chwilę wyłączyć zaporę
Adobe AIR 3.9.0.1380
avatararrow
~cendre | 2013.03.10 20:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
jak w nowej reklamie tv: DUPA, komunikat "odmowa administratora programu do instalacji" na win7 64bit, i jak to obejść?
rozwiązania mile widziane
Adobe AIR 3.6.0.5970
avatararrow
~Adobeair | 2011.06.19 20:05
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Środowisko Adobe AIR co by to było gdyby go nie było... :)