w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 489
Wszystkich postów: 947206
Wszystkich tematów: 141693

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni

Growl 2.0.9


Growl to interesujący mechanizm powiadomień dla Windows. Zbudowany został na podstawie pierwowzoru o tej samej nazwie, znanego z systemu operacyjnego Mac OS X. Interfejs oraz funkcjonowanie bardzo dobrze odzwierciedlają oryginał i sprawują się całkiem solidnie. Narzędzie służy przede wszystkim do informowania o zdarzeniach rozmaitego typu (nowa wiadomość e-mail, rozpoczęcie pobierania, odtwarzanie utworu muzycznego) za pomocą niewielkich dymków, wyświetlanych w rogu ekranu. Aplikacja współpracuje z kilkudziesięcioma popularnymi programami (Cyberduck, Emacs, Foobar, Firefox, iTunes, Microsoft Outlook, Thunderbird, Pidgin, uTorrent, Winamp). Pełna lista jest oczywiście dostępna na stronach producenta. Warto jednak zaznaczyć, że część pozycji wymaga skopiowania na dysk twardy dodatkowych pluginów.

Growl nie wymaga czasochłonnej konfiguracji - po zainstalowaniu jest w dużej mierze gotowy do pracy. Narzędzie posiada możliwość współpracy z innymi komputerami oraz rozwiązaniami sieciowymi - użytkownik może przekierować wybrane komunikaty na inne stanowisko zdefiniowane wcześniej w opcjach oraz przesłać je na skrzynkę pocztową lub konto na serwisie Twitter. W prosty sposób odbywa się zarządzanie aplikacjami wysyłającymi powiadomienia - dodatkowo można także zdefiniować kilka ustawień związanych z bezpieczeństwem (blokada za pomocą hasła). Dostępny jest również moduł, pozwalający na przeglądanie i filtrowanie historii powiadomień.

Istotną cechą aplikacji jest również atrakcyjna strona audiowizualna. Wygląd powiadomień można zmieniać za pomocą motywów (standardowo dostępnych jest kilka), natomiast w przypadku wykrycia zdarzenia zostanie odegrany zdefiniowany dźwięk.

Program jest rozpowszechniany bezpłatnie - posiada otwarty kod źródłowy oraz całkiem przyzwoitą dokumentację dostępną w języku angielskim. Narzędzie daje bardzo dużą swobodę zaawansowanym użytkownikom - dostępne są między innymi: biblioteki GNTP dla kilku języków programowania oraz interfejsy pozwalające na tworzenie skryptów i czytanie treści powiadomień.

Uwaga!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
GrowlGrowl 2.0.9
Wersja stabilna
2.18 MB | 2014-02-06

Ilość pobrań: 319 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Growl
avatararrow
~Lejek | 2011.11.25 20:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używam od jakiegoś czasu i jest jak najbardziej luks.