w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 549
Wszystkich postów: 947207
Wszystkich tematów: 141694

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni
pl

Easy Context Menu 1.6


Easy Context Menu to przydatny dodatek do systemu operacyjnego, który pozwala na doinstalowanie nowych opcji do menu kontekstowego, które wywoływane jest prawym przyciskiem myszy w różnych sekcjach systemu. Program umożliwia również wprowadzenie kilku ustawień, dzięki którym opcje w menu będą różne, w zależności od sytuacji.

Aplikacja stanowi bardzo ciekawy dodatek, który z pewnością ułatwi codzienną pracę w komputerem. Wśród kilkudziesięciu opcji, o które możemy wzbogacić zawartość menu kontekstowego, znalazły się m.in. takie funkcje, jak możliwość wyłączenia komputera, dodanie wyjątku do zapory systemowej, wyświetlenie lub ukrycie rozszerzeń plików, uruchomienie wielu funkcji systemowych czy opcja zwolnienia niepotrzebnie zajmowanej pamięci komputera.

Działanie programu jest bardzo proste. Po uruchomieniu wyświetlona zostaje lista wszystkich dodatków, które mogą zostać doinstalowane do zawartości menu kontekstowego systemu. Podzielone są one na sekcje, dzięki czemu wiemy, które z nich dostępne są w odpowiednich miejscach w systemie, np. inne z poziomu pulpitu, a inne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dysk twardy z poziomu Mojego Komputera. Aplikacja pozwala na zaznaczenie tych pozycji, które nas interesują. Następnie możemy zdecydować, czy na liście w wyświetlonym menu pozycja ta ma być reprezentowana tylko tekstem, czy ma dodatkowo zawierać ikonę.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość wprowadzenia obwarowania, dzięki któremu dana opcja pojawi się w menu kontekstowym tylko wtedy, gdy przyciśniemy prawy przycisk myszy wraz z klawiszem Shift na klawiaturze. Dzięki tej opcji, użytkownik może domyślnie ukryć te opcje z menu, których używa rzadziej, lub nawet wszystkie, aby na co dzień jego menu kontekstowe wyglądało standardowo, a tylko w razie potrzeby zawierało dodatkowe opcje oferowane przez Easy Context Menu. Aby doinstalować dodatki, które wybraliśmy, należy zakończenie pracy programu poprzedzić wyborem opcji Apply Changes symbolizowane na pasku narzędzi ikoną myszy z zielonym plusem.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (13 głosów)

Strefa Download programu
Easy Context MenuEasy Context Menu 1.6
Wersja stabilna
1.58 MB | 2015-08-17

Ilość pobrań: 1672 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
Easy Context Menu
avatararrow
~dominiss1990 | 2015.08.18 23:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo przydatne narzędzie, polecam :)
Easy Context Menu 1.6
avatararrow
~Fan | 2014.12.23 10:06
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Kiedy będzie spolszczenie, naprawdę wspaniały i pomocny program.
Easy Context Menu 1.3