w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 414
Wszystkich postów: 947204
Wszystkich tematów: 141692

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni

Folder Size 2.6


Folder Size to bardzo nieduży dodatek do systemu, który rozszerza możliwości eksploratora plików o wyświetlanie dodatkowych informacji o zajętości plików znajdujących się w przeglądanym w danej chwili katalogu (w przypadku nowszych systemów Windows) lub o dane o rozmiarach katalogów i plików (w przypadku Windowsa 2000 oraz XP). Po instalacji jest to narzędzie bezobsługowe, które może tylko pomóc, dostarczając przydatnych informacji, na pewno nie narażając na dodatkowe kłopoty z obsługą czy konfiguracją.

Kiedy program jest aktywny, informuje o swoim działaniu ikoną na pasku zadań systemu. Z jej poziomu możliwe jest przede wszystkim wstrzymanie pracy programu poprzez jego zamknięcie, w przypadku, kiedy nie bylibyśmy zadowoleni z efektów jego działania. Warto zauważyć, że jeśli korzystamy z nowszych systemów niż Windows XP, wyświetlane okienko z informacjami o rozmiarach plików możemy również zamknąć korzystając w tym celu ze standardowego przycisku "krzyżyka". Ponieważ wspomniane okienko nie ma stałego rozmiaru, a na bieżąco dopasowuje się do swojej zawartości, kiedy przeglądamy kolejne katalogi, możemy mieć pewność, iż zajmuje ono możliwie najmniej cennej powierzchni ekranu.

Chociaż opisywane narzędzie może znacznie ułatwić pracę z komputerem, nie należy zapominać, iż jest ono rozwijane w oparciu o licencję z otwartym kodem, w efekcie czego z jednej strony spodziewać się można wielu innowacji płynących od różnych użytkowników programu, ale jednocześnie nielicznych niedopracowanych aspektów w aplikacji, co skutkować może nieoczekiwanymi błędami podczas pracy.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Folder SizeFolder Size 2.6
Wersja stabilna 32-bitowa
0.26 MB | 2014-10-07
Folder Size 2.6
Wersja stabilna 64-bitowa
0.28 MB | 2014-10-07

Ilość pobrań: 489 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Folder Size