w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 428
Wszystkich postów: 947202
Wszystkich tematów: 141692

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni

Folder Description 2.1


Folder Description to ciekawy dodatek do systemu, dzięki któremu stworzymy opisy do dowolnego folderu, który znajduje się w eksploratorze plików. Aplikacja powstała w odpowiedzi na ograniczenia związane z tworzeniem nazw katalogów w systemie operacyjnym (niedozwolone znaki oraz ukrywanie dłuższych treści). Działanie programu polega na wyświetleniu okienka z opisem wybranego folderu, po aktywacji odpowiedniej opcji z poziomu menu kontekstowego katalogu, którym jesteśmy zainteresowani. Pozwala to na szczegółowe opisanie zawartości folderu, bez konieczności otwierania go i ręcznego przeszukiwania jego zawartości.

Opisywana aplikacja jest przy tym maksymalnie prosta w obsłudze. Nie oferuje jako takiego interfejsu, dzięki czemu wprowadzanie opisów jest całkowicie intuicyjne; wystarczy użyć opcji "Show Description" w menu kontekstowym dowolnego folderu, a treść będącą opisem katalogu wpisać po wyświetleniu się odpowiedniego okienka. Dla bezpieczeństwa i wygody, użytkownik nie musi ręcznie zapisywać tego, co przed chwilą napisał. Wystarczy zamknąć okno edycji, a wprowadzony w nim tekst pozostanie tam do czasu następnej jego modyfikacji. W ten sposób opisywać możemy dowolne katalogi systemowe. Niestety funkcjonalność aplikacji dotyczy tylko standardowych katalogów. Wprowadzanie opisów nie jest dostępne na przykład dla folderów skompresowanych.

Funkcjonalność programu może z pozoru wydawać się niewielka, jednak jest ona strzałem w dziesiątkę dla wszystkich użytkowników, którym nie raz zdarzało się zapomnieć co trzymają w danym folderze, którego nazwa niekoniecznie w pełni oddaje zawartość katalogu. Wśród wielu zastosowań, opisywanie folderów może mieć ciekawą rolę na przykład w przypadku wprowadzania dodatkowych informacji o katalogach ze zdjęciami.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Folder DescriptionFolder Description 2.1
Wersja stabilna
0.27 MB | 2014-12-22

Ilość pobrań: 159 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Folder Description