w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 446
Wszystkich postów: 947202
Wszystkich tematów: 141692

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni

WindowsPatchLoader 1.0.15.0


WindowsPatchLoader to narzędzie pozwalające na pobranie i zgromadzenie w pożądanej lokacji wszystkich lub wybranych poprawek Windows Update, jak również na ich późniejsze zintegrowanie z instalatorem Windows obecnym na płycie CD/DVD. Dodatkowo zintegrujemy także interesujące nas sterowniki i wybraną wersję Internet Explorera. Dzięki aplikacji można stworzyć np. coś w rodzaju własnego Service Packa dla Windows 7.

Program wyszukuje w Windows Update najnowsze poprawki, które jeszcze nie zostały zainstalowane w systemie, oprócz tego wykrywa także aktualizacje już działające w naszej wersji Windows. Przeszukiwanie serwerów Windows Update można ograniczyć jedynie do poprawek, które mają za zadanie zastąpić swoje starsze wersje. Aplikacja pozwala również na wyszukiwanie aktualizacji w Microsoft Update Catalog zamiast w Windows Update. Wówczas możemy pobrać patche dla różnych wersji Windows (od XP do 8.1), a także dla Internet Explorera, jednak twórca narzędzia odradza tę metodę, ponieważ Microsoft Update Catalog zawiera tylko poprawki krytyczne i zabezpieczające, w dodatku są one aktualizowane jedynie cotygodniowo.

Po ukończeniu wyszukiwania poprawek, możemy pobrać wszystkie lub wybrane z nich do zdefiniowanego przez nas katalogu. Pobrane aktualizacje wyróżniane są kolorem zielonym w liście wyników wyszukiwania. Program pozwala na przeglądanie poprawek według kategorii, mając na uwadze poszczególne produkty czy rozwiązania Microsoftu. Możliwe jest także filtrowanie aktualizacji pod względem ich rozszerzeń (CAB lub EXE), uszkodzeń, statusu „Pobrany”, a także ciągów znaków obecnych w nazwach patchów. Wyniki podzielono pod kątem informacji o liczbie proponowanych/pobranych poprawek, sumie wymaganego przez nie miejsca na dysku, dacie wydania danej poprawki, typie update’u, numerze patcha w Knowledge Base, przestrzeni dyskowej potrzebnej dla pojedynczej aktualizacji, a także pełnej nazwie pliku poprawki.

WindowsPatchLoader zaopatrzono w narzędzia pozwalające na konwersję formatów poprawek (MSU lub EXE na CAB oraz CAB na MSP), rozmieszczenie pobranych patchów w osobnych folderach według kategorii danej poprawki, stworzenie katalogu zawierającego jedynie najnowsze pobrane aktualizacje, jak również wczytanie do listy poprawek sterowników Nvidii. Program posiada opcje odpowiedzialne za eksport listy odnalezionych aktualizacji (w tym tylko tych zastępujących swoje starsze wersje) oraz listy odnośników umożliwiających ich pobranie, a także za import listy poprawek z wyeksportowanego wcześniej pliku. W menu kontekstowym listy wyszukiwania, które wyświetli się po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na danej aktualizacji, dostępne są opcje pozwalające na zaznaczenie lub odznaczenie wszystkich wyników, wykluczenie niektórych z nich, a także na zapoznanie się z artykułem Knowledge Base dotyczącym danego patcha (za pomocą wczytanej strony można również pobrać i zainstalować poprawkę).

Gdy pobierzemy interesujące nas aktualizacje, możemy przystąpić do ich integracji z plikami skopiowanymi wcześniej (za pomocą Eksploratora) z płyty instalacyjnej Windows na dysk HDD, SSD, zewnętrzny dysk USB lub pendrive. Należy kliknąć w opcję Integration, dostępną w menu programu, po czym w nowo otwartym oknie wybrać folder, do którego wkleiliśmy pliki zawarte na płycie Windows. Następnie dodajemy poprawki, sterowniki i odpowiednią wersję Internet Explorera do właściwych im wykazów integracyjnych. Na finiszu wyświetlane jest podsumowanie integracji, które zawiera opcje pozwalające na nadanie etykiety płycie CD/DVD, wybranie lokalizacji na tymczasowe pliki tworzone podczas procesu integracji, a także ustalenie numeru indeksu dla obrazu WIM.

Po kliknięciu w przycisk Integrate, program rozpocznie kopiowanie plików z katalogu źródłowego do tymczasowego folderu winsetup. Gdy operacja dobiegnie końca, włączy się narzędzie do obsługi obrazu wdrażania, uzupełniające obraz systemu o wybrane poprawki, sterowniki i daną wersję przeglądarki Internet Explorer. Następnie zostanie uruchomiony program CDIMAGE, zapisujący obraz w pliku ISO, który można później wypalić na płycie CD/DVD (w zewnętrznej aplikacji).

Interfejs graficzny programu składa się z kilku okien, które są mało efektowne pod względem wizualnym. Obsługa WindowsPatchLoader jest intuicyjna, jednak mniej zaawansowani użytkownicy mogą mieć pewne trudności z przeprowadzeniem integracji. Niestety, twórca narzędzia udostępnia tylko podstawowe informacje o jego funkcjach, nie koncentrując się niemal w ogóle na procesie integrowania poprawek czy sterowników.

Uwaga!
Pobrane archiwum zawiera dwie wersje programu. Wersja zawierająca 2.0 w nazwie, bynajmniej nie jest nowsza od podanej w naszej witrynie. Cyfry te oznaczają jedynie tyle, że wersja aplikacji działa w oparciu o biblioteki .NET Framework 2.0. Wersja programu bez wspomnianej liczby w nazwie, bazuje na .NET Framwork 4.0+.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji przynajmniej 2.0 lub 4.0, zależnie od tego, którą z wersji WindowsPatchLoadera zamierzamy uruchomić.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
WindowsPatchLoaderWindowsPatchLoader 1.0.15.0
Wersja stabilna
0.98 MB | 2014-03-30

Ilość pobrań: 1026 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
WindowsPatchLoader
avatararrow
MaTi | 2016.04.15 09:40
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dziękujemy za info. Link do pobierania został poprawiony. Pozdrawiamy.
WindowsPatchLoader 1.0.15.0
avatararrow
Marco205 | 2016.04.14 23:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie można pobrać pliku :-(
WindowsPatchLoader 1.0.15.0