w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 432
Wszystkich postów: 947201
Wszystkich tematów: 141692

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7840 dni

KDE Mover-Sizer 2.8


KDE Mover-Sizer to działająca w tle nakładka na system operacyjny, która zmienia zachowanie okien programów; pozwala na ich przemieszczanie oraz modyfikowanie rozmiarów poprzez kombinację klawisza Alt oraz kliknięć myszy w dowolnym obszarze okna (podobnie, jak ma to miejsce w wielu dystrybucjach Linuxa; stąd "KDE" w nazwie programu). Obsługa jest bardzo prosta, a dodatkowo program oferuje kilka opcji konfiguracyjnych, pozwalających maksymalnie dostosować go do naszych potrzeb.

Korzystanie z programu wymaga chwili przyzwyczajenia, jednak po czasie okazuje się zaskakująco wygodne. Inicjatorem wszystkich akcji jest lewy klawisz Alt klawiatury. Po jego naciśnięciu, w zależności od potrzeb, przyciskamy i trzymamy lewy przycisk myszy (aby przemieszczać okna) lub prawy przycisk myszy (aby zmieniać ich rozmiary, niekoniecznie zachowując bieżące proporcje). Co istotne, nie jest istotne w jakim miejscu w danym momencie znajduje się kursor: nie ma konieczności klikania na górnym pasku programu, jak jest to wymagane w przypadku standardowego rozwiązania zaimplementowanego w Windowsie. Dla ułatwienia pracy ustawienia programu pozwalają zmienić klawisz klawiatury, który rozpoczyna akcję, a także zamienić funkcjonalnością przyciski myszy.

Dodatkowe opcje związane są z zapamiętywaniem rozmiarów okien czy przyciąganiem ich w trakcie przemieszczania. Program jest na tyle niewielki, że jego działanie z pewnością nie wpłynie negatywnie na szybkość pracy całego systemu operacyjnego, dlatego może zostać z powodzeniem polecony wszystkim fanom Linuxa i używanego w nim sposobu zmiany rozmiaru okien programów.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
KDE Mover-SizerKDE Mover-Sizer 2.8
Wersja stabilna 32-bitowa
0.42 MB | 2014-09-11
KDE Mover-Sizer 2.8
Wersja stabilna 64-bitowa
0.59 MB | 2014-09-11

Ilość pobrań: 261 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
KDE Mover-Sizer