w
googluj
pl

Lubimy Czytać 1.5.10


ico
LubimyCzytać.pl jest książkowym serwisem społecznościowym, który powstał w 2010 roku. Wedle danych udostępnianych przez jego twórców, portal ma ponad 450 tys. użytkowników, a jego baza danych liczy 240 tys. książek oraz przeszło 840 tys. opinii nt. książek; jego profil na Facebooku lubi go ponad 220 tys. osób. Nie dziwi więc fakt, że wydano aplikacje mobilne na najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne, w tym dla urządzeń z Androidem - i wersji tej się teraz przyjrzymy.

Program nie robi dobrego pierwszego wrażenia. Jego design przypomina zamierzchłe czasy Androida w wersji 2. Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja jest przejrzysta. Możliwy zaś sposób korzystania z niej wynika przede wszystkim z tego, czy mamy w serwisie konto, czy też nie.

Interfejs udostępnia nam 6 zakładek, z czego 2 dostępne są bez zakładania konta:
• Szukaj - ekran główny zawiera wyszukiwarkę książek. Książki można wyszukiwać przez podanie tytułu, autora, cytatu, numeru ISBN albo przez zrobienie zdjęcia okładki (w wersji darmowej można wyszukać 100 książek tą metodą) czy zeskanowanie jej kodu kreskowego; wyniki wyszukiwania podzielone są na "książki", "autorzy" oraz "cytaty",
• Co nowego - portal internetowy dostarcza nam newsy ze świata literatury (aktualności, wydarzenia, rozmowy, publicystyka, varia, recenzje), które możemy czytać na jego stronie głównej - ich lustrzane odbicie znajdziemy w tym właśnie dziale,
• Biblioteczka, Kontakty, e-Booki, Moje konto - te 4 działy dostępne są wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników, przy czym nie trzeba tworzyć konta poprzez witrynę internetową, gdyż aplikacja mobilna dostarcza nam funkcję rejestracji. Założenie konta polega na podaniu loginu, adresu e-mail i ustaleniu hasła; konto założyć można też poprzez Facebooka.

Aplikacja mobilna Lubimy Czytać to świetny sposób na poznawanie nowych książek oraz informacji o nich, których nie znajdziemy w oficjalnych notach wydawniczych; to w końcu zaleta mediów społecznościowych. Użytkownicy bez założonego konta mogą przeszukiwać zasoby: zobaczyć okładki książek i poznać dane bibliograficzne (np. datę wydania, liczbę stron, tłumaczenie, tytuł oryginału, wydawnictwo); dowiedzieć się, jak książki są oceniane przez zarejestrowanych użytkowników w skali 1-10 i poczytać ich opinie czy kolekcję cytatów wprost z książki. O wiele więcej jednak czeka na zarejestrowanych: po znalezieniu książki można ją np. dodać na półkę i tworzyć wirtualną biblioteczkę; można śledzić, co czytają nasi znajomi; można wreszcie tworzyć listę książek, które chce się przeczytać.

Co do minusów, udostępnia się nam jednak tylko część funkcjonalności aplikacji internetowej. Również design, jak na oficjalną aplikację tak dużego portalu, powinien być o niebo lepszy.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://lubimyczytac.pl/

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Założenie konta nie jest wymagane, ale dzięki temu uzyskamy dostęp do wielu dodatkowych funkcji; możliwa jest rejestracja poprzez adres e-mail bądź za pośrednictwem profilu z Facebooka. Wersja podstawowa ma ograniczenie: użytkownik może wyszukać 100 książek przy pomocy funkcji zrobienia zdjęcia okładki; wersja rozszerzona (premium) likwiduje to ograniczenie oraz blokuje wyświetlanie reklam.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Lubimy CzytaćLubimy Czytać dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 133 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Lubimy Czytać
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 15:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Udostępnia również wpisy dla starszych książek, nie będących aktualnie bestsellerami, i to mi się w tej bazie bardzo podoba.
Lubimy Czytać