w
googluj

K9 Web Protection Browser 1.1.93


ico
K9 Web Protection Browser? Uwielbiamy! A oznajmiamy to na samym wstępie, gdyż ta Androidowa aplikacja - która jest przeglądarką internetową - ma bardzo niską ocenę w Google Play i to na pewno jedna z najgorzej ocenianych propozycji tam, które otrzymujecie tutaj. Proponujemy jednak coś naprawdę użytecznego i robimy to w pełni świadomie: jest to nie tylko dobra przeglądarka, bo oparta na kodzie słynnego Firefoxa, ale przede wszystkim skuteczne narzędzie, dzięki któremu rodzic może zablokować dziecku dostęp do niepożądanych treści w internecie, a nawet do samego serwisu Google Play, by nie mogło pobierać gier itp. "złodziei czasu". Warto przy tym wiedzieć, że K9 to skądinąd bardzo już uznana marka na rynku filtrów internetowych; dodajmy: darmowych. Dostępny jest m.in. dla systemu Windows filtr - a właściwiej: cały zestaw szczegółowych filtrów w jednym programie - K9, dzięki któremu można zablokować dostęp do konkretnych witryn czy stron o specyficznej tematyce. Warto przy tym wiedzieć, że K9 to również specjalna wyszukiwarka internetowa - z usługą K9 Safe Search możemy się zapoznać w witrynie K9SafeSearch.com. Na koniec tego długiego wstępu dopowiemy jeszcze, że tytułowe K9 to nawiązanie do psa policyjnego ze znanego filmu "K-9" z Jamesem Belushim z 1989 roku. K9 ma więc niejako odgrywać tu rolę tego "dobrego" - my, rodzice, tego "złego".

Opiszmy już funkcje wyróżniające mobilne K9. Już po pierwszym uruchomieniu będziemy proszeni o określenie hasła, które będzie dawało dostęp do ustawień aplikacji. Nie możemy tego hasła zapomnieć, gdyż nie będzie mogło ono być potem odzyskane. Następny ekran umożliwi nam wyrażenie zgody, aby K9 zyskało dostęp do funkcji administratora. Należy pamiętać, że w rezultacie wyrażenia zgody nikt nie będzie mógł przeglądarki odinstalować - tylko osoba znająca hasło. (I właśnie dlatego jesteśmy tymi "złymi"). Po przejściu przez ten krótki proces konfiguracji, będzie już można korzystać z przeglądarki na zwykłych zasadach. K9 będzie dostępny przez cały czas poprzez systemowy panel powiadomień; jego tapnięcie da nam możliwość zmiany ustawień i opcji bezpieczeństwa. Jakie funkcje nam się daje na tym polu? Tylko po podaniu hasła będziemy mogli: całkowicie zablokować uruchamianie serwisu Google Play na urządzeniu; wymusić przekierowania do K9 z innych przeglądarek; włączyć dźwięk szczekającego psa, gdy przejście na daną stronę jest zablokowane; włączyć/wyłączyć funkcję administratora. Również z tego specjalnego panelu będziemy mogli przeglądarkę odinstalować.

Czy coś jeszcze wyróżnia przeglądarkę K9? Tak - umożliwia się nam włączenie opcji sugestii wyszukiwania z K9 Safe Search. Prócz tego "wnętrze" przeglądarki nie różni się zbytnio od wersji Firefoxa, z którego pochodzi. W związku z tym mamy np. ciekawą funkcję pobrania strony internetowej do pliku PDF czy przejścia do trybu czytania strony internetowej, w którym to, co nie jest tekstem, zostaje usunięte, przez co komfort czytania znacznie wzrasta.

K9 to świetna rzecz. Blokuje potencjalnie niebezpieczne strony; strony pornograficzne; nawet serwis YouTube.com - zakres jego blokad jest szeroki. To z całą pewnością świetne narzędzie służące do tego, by nasza pociecha nie marnowała swego cennego czasu na oglądanie zdjęć czy filmów, które zniszczą jego życie. To oczywiście idealistyczne podejście - ale... wiecie o co chodzi. (Bo czym skorupka za młodu...)

Uwaga!
Utworzonego hasła nie da się odzyskać, gdy go zapomnimy. Dostępna jest wersja tego programu - nie jako przeglądarka internetowa, ale jako sam filtr - dla systemu Windows. "Bezpieczną" wyszukiwarkę K9 odnajdziemy z kolei pod adresem http://www.k9safesearch.com/

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
K9 Web Protection BrowserK9 Web Protection Browser dla Android
2016-02-09

Ilość pobrań: 791 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
K9 Web Protection Browser