w
googluj
pl

MapaMap Polska 10.13.2


ico
MapaMap jest systemem nawigacji GPS dostępnym na urządzenia mobilne m.in. z systemem operacyjnym Android. Dzięki tej aplikacji będziemy mogli być prowadzeni zakręt po zakręcie z polskimi komunikatami głosowymi do wybranego celu, przy okazji otrzymując ostrzeżenia przed fotoradarami, kontrolami policji czy korkami spowodowanymi np. wypadkami. Dostępne są 2 wersje programu: Polska oraz Europa. Ich wspólną cecha jest m.in. to, że udostępniają pełną funkcjonalność przez 7 dni; dalsze korzystanie uwarunkowane jest od wniesienia opłaty. Aktywacja trialu - czyli darmowej wersji programu działającej przez z góry określony przez producenta czas - odbywa się zaraz po jego uruchomieniu, przy czym (w tym akurat wypadku) musimy podać adres e-mail. Przyjrzyjmy się bliżej wersji przeznaczonej na nasze lokalne drogi.

Po uruchomieniu aplikacji i aktywacji wersji trial niezbędne jest pobranie mapy Polski. W tym celu wystarczy jedno tapnięcie w prostym menedżerze map. Musimy być jednak gotowi na spory transferowy wydatek, bowiem rozmiar mapy to przeszło 300 MB. W zamian otrzymamy dokładność - producentem aplikacji jest zresztą producent map cyfrowych. Jego dane mapowe zawierają więc nie tylko szczegółową mapę drogową Polski i tysiące planów miast i miejscowości, ale też inne informacje znacznie wpływające na komfort korzystania z nawigacji. Mamy w niej pokazane ukształtowanie terenu, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe czy tzw. obiekty POI - punkty użyteczności publicznej lub warte uwagi (z ang. "point of interest"). Pobranie mapy daje nam możliwość korzystania z nawigacji w trybie offline, a więc już bez potrzeby pobierania jakichś dodatkowych danych. Warto jednak wiedzieć, że aplikacja spełniać też może funkcję społecznościową. Jej użytkownicy mają szansę ostrzegania innych przed fotoradarami, wypadkami, remontami itp. - są to zmienne, których raz pobrana mapa nie może oczywiście zawierać, dlatego największe korzyści, mimo wszystko, przynosi korzystanie z nawigacji w trybie online. Co do ostrzeżeń użytkowników, to rozsyłane są one natychmiast i do wszystkich, lecz inni użytkownicy mogą je zweryfikować.

Pod względem funkcji nawigacyjnych, aplikacja oferuje automatyczne wyznaczanie trasy oraz jej rekalkulację, import oraz export zaplanowanej trasy, zapisywanie śladu przebytej trasy, ostrzeganie o przekraczaniu dozwolonej prędkości czy fotoradarami, automatyczny tryb dzienny i nocny, widok mapy w 2D i 3D. Co do systemu wyznaczania optymalnej trasy, to dane o natężeniu ruchu samochodów pochodzą z kilku źródeł: jak wspomniano, od innych użytkowników opisywanej nawigacji, ale też od użytkowników aplikacji mobilnej RadarSTOP czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Uwaga!
Dostępna jest również wersja tej aplikacji zawierająca mapy krajów Europy.

Ograniczenia!
Wersja trial pozwala na 7-dniowe bezpłatne korzystanie z aplikacji; aby ją aktywować trzeba podać adres e-mail. Wersja 30-dniowa kosztuje 9 zł; roczna - 49 zł; dożywotnia - 99 zł. Rozmiar mapy Polski, którą należy dodatkowo pobrać, to ponad 300 MB.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
MapaMap PolskaMapaMap Polska dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 455 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
MapaMap Polska
avatararrow
~Jacek | 2015.02.06 08:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
MapaMap nie działa dobrze (przycinki interfejsu i nieczytelny tekst) na smartfonach z wyświetlaczem UHD np. LG G3. Nie wiem jak to wygląda na niższych rozdzielczościach np.HD
MapaMap Polska
avatararrow
~ada | 2015.02.03 18:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
same ciulostwo gdzie nie popatrzysz to jakiś android nic na wc
MapaMap Polska