w
googluj

Wifi Analyzer 3.11.2


ico
Wifi Analyzer jest to proste narzędzie służące do analizowania sieci wi-fi będących w naszym zasięgu. Dzięki niemu dowiemy się, który kanał będzie dla nas najkorzystniejszy. Będziemy też mogli się z daną siecią połączyć, choć potrzebny będzie do tego osobny program/rozszerzenie - Wifi Connector. Aplikacja przyda się więc do optymalizowania sieci: wyboru najlepszego kanału dla naszego routera, a dostępny jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android.

Czym jest wspomniany "kanał"? Kanał wi-fi to zasięg częstotliwości, który punkt dostępu, bezprzewodowy router wykorzystuje do komunikacji z urządzeniem z systemem Android czy innym. Sieci wi-fi operujące na tym samym kanale są "zmuszane" do dzielenia się przepustowością; to dzielenie się zachodzi też w przypadku sąsiadujących kanałów. Jak więc wybrać ten najkorzystniejszy kanał? Przede wszystkim nie należy wybierać kanału używanego przez inne sieci. Po otworzeniu aplikacji zobaczymy od razu wykres (tworzony w czasie rzeczywistym) kanałów wi-fi w kontekście siły sygnału. (Oczywiście, musimy wcześniej włączyć w systemie połączenie poprzez wi-fi). Informacje te mogą nie powiedzieć początkowo zbyt wiele, ale można przejść do zakładki prezentującej klasyfikację kanałów. Można z tego nowego miejsca ustawić swój punkt dostępu, czyli wybrać router, i już komfortowo porównać jego wskaźnik (ocenę) z innymi.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Po przejściu do ustawień globalnych znajdziemy jednak opcję umożliwiającą ukrycie reklam przez tydzień. Opcjonalne jest zainstalowanie Wifi Connectora, służącego do połączenia się z hotspotem wi-fi.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
Wifi AnalyzerWifi Analyzer dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1718 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Wifi Analyzer