w
googluj

One 2.2


ico
One jest aplikacją wydaną m.in. na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która daje nam szybki dostęp do internetowych kanałów informacyjnych związanych przede wszystkim z projektowaniem, programowaniem oraz nowoczesnymi technologiami i trendami. Hacker News, Reddit, Product Hunt, Slashdot, Designer News, GitHub, Medium, Readability To Reads - to właśnie serwisy dostępne w One.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i właściwie nie wymaga żadnej nauki; wszystko jest gotowe od razu po jego uruchomieniu. Dysponujemy 8 zakładkami z wymienionymi źródłami i listami (przeważnie) 20 najnowszych informacji w każdym z nich. W ustawieniach aplikacji możemy zmienić kolejność wyświetlania źródeł, ale i wyłączyć z widoku te serwisy, które nas nie interesują; w rezultacie więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby One był czytnikiem powiązanym np. wyłącznie z GitHubem. Pasek akcji pokazuje nam z kolei jedynie nazwę serwisu oraz przycisk służący odświeżeniu danych, choć istnieje możliwość odświeżenia zawartości gestem przeciągnięcia w dół. Po tapnięciu w tytuł informacji będziemy mogli przejść do jej pełnego tekstu: albo w interfejsie One, albo w przeglądarce internetowej. Domyślnym zachowaniem jest to pierwsze, lecz w ustawieniach aktywować można wymuszenie przekierowania. W wypadku niektórych kanałów możemy przejść od razu do czytania komentarzy do artykułów; dostępną mamy opcję udostępnienia czytanego artykułu.

Czytnik jest bardzo estetycznie wykonany. Jego design nie mógłby być lepszy. Zakładka każdego źródła ma swój unikalny kolor, ale tekst oraz ikony w nich się mieszczące są białe; listy informacji są z kolei jednakowe: mają zawsze szare tło; tytuł jest czarny, resztę danych podkreślono ciemniejszym szarym. To natomiast, jak wygląda konkretna strona artykułu, zależy już od źródła. W One nie otrzymujemy bowiem wyciętego i już sformatowanego tekstu, ale widok jak z przeglądarki internetowej. Nie uznajemy jednak tego za wadę programu.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
OneOne dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
One