w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 545
Wszystkich postów: 927643
Wszystkich tematów: 135670

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7748 dni
pl

Acompli 1.0.13


ico
Acompli jest klientem poczty e-mail, który wydano na smartfony i tablety m.in. z systemem operacyjnym Android. Wyróżnia go to, że ma wbudowaną funkcję kalendarza, ale i inne opcje przydatne do szybkiej obsługi poczty (nie tylko gesty). Będzie komfortowy dla użytkowników, którzy chcą zintegrować kilka kont pocztowych oraz usług chmur. Wspierane są konta: Microsoft Exchange, Outlook.com (Hotmail), Google (Gmail, Dysk Google, Kalendarz Google), iCloud, Yahoo!, OneDrive i Dropbox. Integracja polega na zwykłym zalogowaniu się do nich; w rezultacie nastąpi automatyczne zaimportowanie przeszłych wiadomości itp. do interfejsu Acompli.

Aplikacja podchodzi do zarządzania i organizowania naszych wiadomości w przemyślany sposób. Warstwa wizualna oparta została na Material Design. Pod paskiem akcji (wyszukiwania, tworzenia nowej wiadomości) mamy niejako drugi pasek akcji; znajdują się w nich skróty do wiadomości "priorytetowych" oraz "innych", a do tego szybkie filtry, dzięki którym można przejść do e-maili nieprzeczytanych, oflagowanych czy plików. Trzeba przyznać, że taka architektura jest bardzo ciekawa i, co istotne, może sprawdzać się w praktyce, gdy priorytety stanowią ważny element naszej skrzynki odbiorczej. Po prostu wygodniej jest tapnąć raz niż wysuwać szufladę i dopiero wtedy wybierać priorytety.

Pod względem obsługi gestów, przesunięcie wiadomości w lewo przenosi ją do archiwum, natomiast przesunięcie w prawo pozwala ją zaplanować. W ostatnim wypadku umożliwia się nam szybkie wybranie terminu: za kilka godzin, dziś wieczorem, jutro; można też podać konkretny termin. Co to jednak tak naprawdę oznacza? Otóż w szufladzie nawigacyjnej mamy osobną stronę (Zaplanowane), w której te wiadomości są przechowywane; będą zaś ponownie nam "dostarczone" o określonej porze.

Jeśli już jesteśmy przy szufladzie, to nie tylko mamy w niej możliwość przeglądania wiadomości wedle danych kont, ale i wedle widoku zbiorczego. Mamy do tego działy: Kalendarz, Pliki oraz Osoby. Kalendarz jest prosty i czytelny; mamy do wyboru widok agendy albo widok dnia, jak i opcję tworzenia wydarzeń i ich synchronizacji np. z Kalendarzem Google. Dział z plikami to jeden wielki zbiór skrótów do załączników e-maili; obrazy możemy oglądać bezpośrednio w Acompli. Dział z osobami to z kolei prosta lista naszych kontaktów. Po wybraniu osoby można poznać korespondencję, powiązane z nią spotkania oraz pliki z załączników. Aplikację wyposażono też w 2 widżety; w rezultacie możemy z pulpitu mieć widok na skrzynkę odbiorczą oraz wydarzenia z kalendarza.

Program jest oryginalny, ale byłby też naprawdę wspaniały, gdyby nie dwie rzeczy: jego obsługa, zwłaszcza w trybie kalendarza, jest trochę szorstka, tzn. brak płynności, jakiej można by się spodziewać po Material Design; prócz tego czasem nie wiadomo, co trzeba nacisnąć, aby wykonać daną czynność (za mało intuicyjności)... Acompli ma jednak przed sobą świetlaną przyszłość; jego producenci przeszli pod skrzydła Microsoftu.

Ograniczenia!
Wspierane są konta: Microsoft Exchange, Outlook.com, Google, iCloud, Yahoo!, OneDrive, Dropbox.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
AcompliAcompli dla Android
2014-12-23

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Acompli