w
googluj

Interlex 2.5.0.7


Interlex - program do nauki słówek z języków obcych. Program jest bardzo mały i prosty w obsłudze, a jego zasada działania jest prosta. Najpierw musimy posiadać plik ze słówkami i ich tłumaczeniami. Można takie pliki pobrać ze strony oficjalnej wydawcy programu, ale w języku polskim nie ma zbyt dużo słowników. Dlatego najlepiej stworzyć taki plik samemu. Następnie po wprowadzeniu słówek możemy zacząć naukę.

Nauka polega na tym, że komputer losuje nam kolejne słowa, a my musimy podać ich tłumaczenia. Mamy do wyboru kilka sposobów sprawdzania naszej wiedzy. Mianowicie do wyboru jest, czy chcemy dostawać słówka w języku obcym i podawać ich odpowiedniki w języku ojczystym, czy odwrotnie. Kolejną opcją jest wybór, czy (jeżeli jeszcze niezbyt umiemy dane słówka) chcemy mieć możliwość wyboru jednej z kilku odpowiedzi, czy chcemy wpisywać dane słówko. Jeżeli zapomnimy słówko, to możemy skorzystać także z podpowiedzi w postaci pierwszej litery. Gdy podamy dobre tłumaczenie, to już dane słówko nie jest losowane przy kolejnych pytaniach. Gdy podamy złą odpowiedź, to oczywiście pytanie będzie nam zadane za jakiś czas jeszcze raz. Mamy także możliwość ustawienia punktów karnych, czyli gdy odpowiemy źle, to "za karę" program będzie nas o nie pytał jeszcze 2 razy.

Jak widać, program jest bardzo prosty, może niektórzy nawet uważają, że takie coś nie ma sensu, ale przed sprawdzianami ze słówek aplikacja ta jest niezastąpiona. Na pewno nauka z tym programem będzie efektywniejsza niż czytanie słówek z kartki, gdyż nie czytamy bezmyślnie, ale musimy sięgać do pamięci i sami wpisywać słowa. Do tego czytając z kartki nie zawsze zwrócimy uwagę na pisownię, a ucząc się z tym programem mamy pewność, że będziemy wiedzieli jak wygląda dane słowo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (12 głosów)

Strefa Download programu
InterlexInterlex 2.5.0.7
Wersja stabilna
0.86 MB | 2010-11-06

Ilość pobrań: 3565 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (1)
Interlex
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.12 15:19
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Proste w obsłudze i bardzo przyjemne. Na szybką powtórkę w sam raz, dobre dla samouków. Nie wiesza systemu.
Interlex 2.5.0.7