w
googluj
pl

Duolingo – Angielski za darmo 1.0


Duolingo – Angielski za darmo to, jak sama nazwa wskazuje, darmowy kurs języka angielskiego stworzony dla interfejsu Modern systemu Windows 10 (jeśli odpowiada nam korzystanie z programu z angielskim interfejsem, będziemy mogli się nauczyć także innych języków, m.in. niemieckiego, francuskiego, włoskiego czy hiszpańskiego). Jest ciekawą propozycją dla wszystkich osób, również tych, które dotychczas nie miały żadnej styczności językiem obcym. Kurs ten cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki zachęcającemu trybowi nauki (w formie zdobywania kolejnych osiągnięć niczym w grze komputerowej) oraz dobrze przygotowanych pod kątem merytorycznym lekcji.

Obsługa aplikacji jest prosta i sprowadza się do kilku kliknięć konfiguracyjnych (zalogowanie się do swojego konta użytkownika lub skorzystanie z programu bez logowania), następnie wyboru naszego dziennego celu związanego z postępem i wybór kolejnego poziomu i lekcji. Niestety na każdym z tych etapów, program korzysta z połączenia internetowego, by na bieżąco pobierać dane. Dzięki temu instalacja programu jest stosunkowo lekka, jednak w praktyce uniemożliwi nam to korzystanie z kursu, kiedy jesteśmy poza zasięgiem Sieci, a i samo w sobie nie jest to najszybsze. Pomijając ten mankament, kiedy załadujemy już konkretną lekcję (na przykład pierwszą, która polega na dopasowywaniu słów do obrazków z podpisami), kolejne jej kroki są już przewijane szybko. Postęp w ramach danej lekcji/zadania widoczny jest w górnej części ekranu, gdzie poza aktualnym etapem rozwiązywania, znajdziemy również nasze „życia”, które podobnie, jak w grze komputerowej, obrazują liczbę dotychczasowych pomyłek.

W ten sposób program ma być interesujący głównie dla młodszych użytkowników, nawiązując do popularnych wśród ich rozrywek, gier i rywalizacji pomiędzy użytkownikami. Za kolejne postępy w nauce zdobywamy tu osiągnięcia, które wyświetlane są w menu głównym przy kolejnym uruchomieniu programu. Naukę można kontynuować niemal w każdej chwili, dzięki dostępności mobilnych wersji aplikacji.

Uwaga!
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android, iOS oraz Windows Phone.
• Aplikacja współpracuje również z urządzeniami bazującymi na architekturze ARM, a więc z zainstalowanym Windowsem w edycji RT.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Duolingo – Angielski za darmoDuolingo – Angielski za darmo 1.0
Wersja stabilna
24 MB | 2015-10-16
przejdź Duolingo – Angielski za darmo dla Android

Ilość pobrań: 1023 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Duolingo – Angielski za darmo