w
googluj
pl

Dictionary .NET 10.1.7552.11


Dictionary .Net – mały i niezwykle poręczny tłumacz. To darmowe narzędzie niewielkich rozmiarów błyskawicznie przetłumaczy każdy wyraz, zdanie czy kompletny tekst na niemal dowolny język.

Aplikacja zintegrowana jest ze słownikami Google oraz Bing. Na pierwszy rzut oka, program nie oferuje więc nic nowego. Używając jednak tego narzędzia, tłumaczenie będzie szybsze i prostsze – nie trzeba przede wszystkim uruchamiać przeglądarki internetowej.

W najnowszej wersji Dictionary .NET obsługuje aż 66 różnych języków. Oczywiście nie zabrakło najbardziej powszechnych języków świata oraz języka polskiego. Wystarczy zatem wybrać język źródłowy tekstu oraz ten, na który ma zostać on przetłumaczony.

Dictionary .NET pozwoli na przetłumaczenie tekstu jednym kliknięciem. Korzystając z domyślnych ustawień wystarczy jedynie zaznaczyć tekst i wcisnąć środkowy przycisk myszy (kółko). Spowoduje to wywołanie okna programu, gdzie po błyskawicznym przetłumaczeniu ujrzymy tekst. Oczywiście tłumaczenie za pomocą środkowego przyciska myszy może być uciążliwe, zwłaszcza, jeżeli ktoś używa często tego przycisku np. do przewijania tekstu. Z tego względu mamy możliwość modyfikacji tego ustawienia i możemy wywoływać słownik np. za pomocą kombinacji Shift + kółko.

W ustawieniach programu możemy ustalić m.in., jakim skrótem będzie uruchamiany program. Wybrać możemy także, czy do tłumaczenia ma być wykorzystywany samodzielnie słownik Google, czy ma być wspomagany tłumaczem Bing. Ponadto, bardzo przydatną opcją jest możliwość wyboru języków, jakie będą pojawiały się na liście proponowanych. Możemy więc wyłączyć zbędne języki, z których nie korzystamy, np. egzotyczny Telugu. Dzięki temu lista wyboru będzie czytelna i przejrzysta.

Dictionary .Net nie wymaga instalacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
Dictionary .NETDictionary .NET 10.1.7552.11
Wersja stabilna
0.51 MB | 2020-09-04

Ilość pobrań: 5927 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (3)
Dictionary .NET
avatararrow
eSpEY | 2012.01.18 18:20
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nic wielkiego... Powered by google. To po co ściągać biblioteki .NET aby mieć to samo co na stronie startowej :)
Dictionary .NET 4.5.4400.35283
avatararrow
~Adaś | 2011.07.28 12:12
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak dla mnie sprawdza się dobrze. Na początku trochę ciężko było mi go ogarnąć ale generalnie sprawdza się bardzo dobrze - pomaga i tłumaczy całkiem całkiem
avatararrow
~Rysiek | 2011.07.24 20:26
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak dla mnie trochę ten program toporny.