w
googluj

Selingua Language Tutor 5.2


Program służy do nauki języków obcych według najnowszych zalecanych metod – do wyboru mamy 5 języków: angielski (brytyjski oraz amerykański), niemiecki, francuski, szwedzki i hiszpański. Aplikacja stworzona została niestety bez polskiej wersji językowej, dlatego, aby móc z niej efektywnie korzystać wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość jednego z wymienionych wyżej języków. Program ma bardzo małe rozmiary, a oferuje szerokie możliwości utrwalania słownictwa i zasad gramatycznych w przyjemnej formie. Oprócz ćwiczeń można także korzystać ze słownika, a nawet tworzyć swój własny, a następnie wykorzystywać słowa w nim zawarte w ćwiczeniach. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, posiada przyjazny i czytelny interfejs, co wiele ułatwia.

W programie przewidziano ćwiczenia w formie krzyżówek z podpowiedziami w razie potrzeby – uzupełniamy hasła, a po zakończeniu możemy zobaczyć efekty naszej pracy – na zielono oznaczone są poprawnie wpisane litery, na czerwono nieprawidłowe, kolorem żółtym oznaczono litery, które wykorzystaliśmy w podpowiedzi, natomiast na szaro litery nieuzupełnione.

Inne ćwiczenia obejmują zaznaczenie poprawnego tłumaczenia słowa – mamy do wyboru cztery odpowiedzi, z czego tylko jedna jest poprawna, można strzelać kilka razy – poprawna odpowiedź zaznaczana jest na zielono, natomiast fałszywa na czerwono z przekreśleniem.

Ćwiczenie 10 na 10 obejmuje łączenie wyrazów kliknięciem w pary. Ciekawym sposobem nauki jest Tempo – mamy do dyspozycji kilka linijek wyrazów, wyświetlany jest wyraz w języku źródłowym, a naszym zadaniem jest odszukanie i kliknięcie na jego tłumaczenie – mierzony jest czas odpowiedzi. Inne ćwiczenia obejmują wybór rodzajników dla rzeczowników, oraz odmianę czasowników nieregularnych – są to kluczowe elementy dla nauki każdego języka.

Aplikacja przewiduje także śledzenie postępów w nauce – prowadzony jest ranking 10 najlepszych wyników, tuż po zakończeniu ćwiczenia – można więc łatwo sprawdzić, ile potrafimy się nauczyć. Rankingi zawsze motywowały i będą motywować. Każde ćwiczenie ma nastawialny poziom trudności – jest on regulowany za pomocą suwaka, można więc dobrać trudność do indywidualnego poziomu umiejętności językowych. W programie umieszczono po 2000 wyrazów z każdego języka – czyli dokładnie tyle, ile przeciętny człowiek wykorzystuje do codziennej komunikacji.

Selingua Language Tutor to program, który pozwala na szybką, przyjemną i efektywną naukę języka obcego – polecamy go osobom, które mają za sobą początki nauki, ale także i tym z zaawansowaną znajomością języka, ponieważ daje on możliwość utrwalania zarówno słownictwa, jak i gramatyki. Aplikacja Selingua Language Tutor jest częścią serii Selingua Language, do której należy także program Selingua Columns przygotowany w formie gry podobnej do tetris, który umożliwia naukę słownictwa oraz rodzajników. Obydwa programy są absolutnie bezpłatne – licencja freeware i działają na wszystkich wersjach OS Windows od 95 w górę.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Selingua Language TutorSelingua Language Tutor 5.2
Wersja stabilna
2.05 MB | 2011-05-10

Ilość pobrań: 965 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Selingua Language Tutor