w
googluj
pl

Słowik 1.0


Słowik jest to niewielkich rozmiarów program wspomagający naukę języków obcych. Aplikacja wyświetla cyklicznie w niewielkim okienku słowa, wraz z odpowiednim tłumaczeniem oraz informacją o tym, jaka to części mowy. Błyskawicznie można również otworzyć stronę internetową producenta, zawierającą wyszukiwarkę słów. Przyswajanie nowych informacji odbywa się systematycznie - codziennie tworzona jest lista 10 wyrazów w jednym z kilkunastu obsługiwanych słowników (między innymi: polski, angielski, rosyjski, niemiecki, włoski, łaciński, francuski, węgierski, łotewski, litewski).

Interfejs aplikacji jest niezwykle prosty - składa się przede wszystkim z głównego okna wyświetlanego zawsze na wierzchu (ponad aktualnie otworzonymi programami). Tego typu rozwiązanie sprawia, że nauka odbywa się w pewien sposób automatycznie - przyswajamy słowa, spoglądając w wolnym czasie na okno. Dodatkową, uprzyjemniającą pracę z programem opcją jest możliwość obsługi za pomocą menu zasobnika systemowego. Użytkownik może błyskawicznie zmienić aktualny język, przywrócić widoczność okna, zmienić interwał czasowy komunikatów lub je całkowicie wyłączyć.

Program dostępny jest bezpłatnie na zasadach licencji freeware. W czasie pracy aplikacji wyświetlane są co jakiś czas niewielkie, tekstowe reklamy.

Uwaga!
Aplikacja podczas uruchamiania wymaga połączenia z Internetem. Jest ono niezbędne do poprawnego pobrania listy słówek.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (7 głosów)

Strefa Download programu
SłowikSłowik 1.0
Wersja stabilna
3.89 MB |2011-10-11

Ilość pobrań: 763 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (3)
Słowik
avatararrow
~koo | 2013.02.23 17:44
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pomysł może ciekawy, ale już nie wykonanie. program proponuje nam bowiem naukę zupełnie przypadkowych i w większości całkowicie nieużytecznych słów np. "kruciec".
Słowik 1.0
avatararrow
~Nikos | 2011.10.18 10:40
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zgadzam się, bardzo ciekawy pomysł. Świetne rozwiązanie.
avatararrow
~Fabian | 2011.10.11 22:12
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo ciekawy. Inny niż reszta.