w
googluj

Free Language Translator 3.9


Free Language Translator – pulpitowy program do tłumaczenia tekstów z wykorzystaniem Tłumacza Google. Jest bardzo prosty w obsłudze i stanowi w zasadzie dokładne odzwierciedlenie działania tej samej usługi na stronie Google, z tą różnicą, że tutaj mamy dodatkowo możliwość dodawania do słownika własnych zestawów tłumaczeń (wyraz=wyraz) dla każdego języka oraz opcję sprawdzania poprawności tłumaczenia, której zadaniem jest ponowne przetłumaczenie tekstu wynikowego na język wejścia i porównanie otrzymanej treści z pierwowzorem. Dokładność przedstawiana jest potem jako wartość procentowa.

Obsługa programu jest dziecinnie prosta. Sprowadza się do wprowadzenia w pierwsze okienko tekstu, który chcemy przetłumaczyć, a następnie uruchomienia tłumaczenia – treść wynikowa zostanie wklejona w okienko po prawej stronie. Domyślnie tłumaczymy z języka angielskiego na niemiecki, ale ustawienia te można naturalnie zmienić na dowolną inną kombinację, a w przypadku języka tekstu źródłowego można również zastosować autowykrywanie, co przyda się, jeśli nie znamy języka, w którym został napisany tekst.

Wspomniana opcja sprawdzania poprawności tłumaczenia domyślnie nie jest aktywna, ale warto ją włączyć, ponieważ nie zabiera wiele więcej czasu podczas translacji, a na pewno będzie dobrą wskazówką, czy tłumaczenie zostało wystarczająco dobrze wykonane. Nie zapominajmy, że proces tłumaczenia w celu sprawdzenia poprawności wykonywany jest dokładnie tą samą metodą, zatem nie należy traktować go jako ostatecznej wyroczni. W przypadku kilku określeń tego samego przedmiotu czy zjawiska może się okazać, że w języku obcym odpowiada mu tylko jedno określenie, a po ponownym przetłumaczeniu zostanie wybrane inne, co program uzna w tym przypadku za błąd, a wcale tak nie musi być (dla tłumaczenia polski->angielski->polski przykładem takiej sytuacji może być „stragan”->”stand”->”stoisko”).

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Free Language TranslatorFree Language Translator 3.9
Wersja stabilna
2.45 MB | 2016-06-04

Ilość pobrań: 340 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Free Language Translator