w
googluj

Dicter 3.32


Dicter to użyteczny program do bezpośredniego tłumaczenia tekstów z przeglądarek internetowych oraz wszelkich innych programów działających w OS Windows. Plik instalacyjny oraz interfejs aplikacji niestety nie są dostępne w języku polskim, ale za to tekst można tłumaczyć na polski oraz z polskiego na kilkadziesiąt różnych języków. Aplikacja jest oferowana całkowicie za darmo.

Program ten został tak skonstruowany, że zapewnia łatwą i szybką obsługę, która jest bardzo intuicyjna. Aplikacja jest umieszczona na pasku zadań, aby jej użyć wystarczy zaznaczyć myszką dany fragment tekstu i wcisnąć lewy klawisz Ctrl + Alt - wówczas w pobliżu zaznaczonego obszaru pojawia się tłumaczenie.

Ze względu na to, że potrzeby użytkowników są dość zróżnicowane mamy możliwość zmiany wielkości czcionki - tak, aby czytanie tłumaczenia było wygodne. Przy standardowej instalacji programu uruchamia się on przy starcie systemu, jeśli nam to nie odpowiada wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszki na ikonę programu na pasku zadań i odznaczyć opcję "Launch with Windows". Aplikacja nie wprowadza przy instalacji żadnych niepożądanych zmian typu ustawianie własnej strony startowej w przeglądarce oraz nie wyświetla żadnych reklam, rejestracja także nie jest wymagana.

Program daje nam możliwość tłumaczenia pomiędzy dowolnymi parami języków, do dyspozycji mamy: albański, angielski, arabski, bułgarski, chiński, chorwacki, czeski, duński, estoński, filipiński, fiński, francuski, galicyjski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, kataloński, koreański, litewski, łotewski, maltański, norweski, niemiecki, perski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, tajski, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski oraz włoski. Ponadto mamy możliwość skorzystania z automatycznego wykrywania języka.

Program radzi sobie całkiem nieźle z trafnością tłumaczeń, ze względu na to, że korzysta z translatora Google - jest jego nieoficjalnym klientem. Mankamentem jest tu brak możliwości skopiowania tłumaczenia, oraz to, że do wykonywania translacji wymagane jest połączenie z internetem.

Rozmiar okna dostosowuje się automatycznie do ilości tekstu - jest to duże ułatwienie pracy, gdyż nie przesłania nam ono sporej części ekranu, gdy tłumaczonych jest jedynie kilka linijek tekstu.

Aplikacja mimo niewielkich rozmiarów jest bardzo wydajna i nie obciąża systemu - dostajemy w szybkim tempie tłumaczenia, a inne działające w tym czasie programy nie są spowalniane.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
DicterDicter 3.32
Wersja stabilna
4.35 MB | 2013-07-29

Ilość pobrań: 1626 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (5)
Dicter
avatararrow
~yacho0 | 2016.03.07 16:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Hej, mi program nie tłumaczy. Chyba że czegoś nie wiem.
Dicter 3.32
avatararrow
~rysiu266 | 2016.01.21 19:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
tez bym chciol to wiedziec
Dicter 3.32
avatararrow
~anesta79 | 2015.12.27 14:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dlaczego Dicter przestał działać i na laptopie i na compie, i to w jednym dniu, co się dzieje?
Dicter 3.32
avatararrow
~Czarek | 2011.05.08 22:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajny i przydatny programik - polecam. Już nie muszę korzystać z tłumacza Google.
avatararrow
~dmag | 2011.05.08 14:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Może być przydatne, często korzystam z Tłumacza Google poprzez stronę, a tu aplikacja jest w systemie. Mam pytanie: za co odpowiada przycisk "To clipboard"? Obstawiam kopiowanie tekstu do schowka, ale w opisie zaznaczono, że takiej możliwości nie ma.