w
googluj
pl

Duolingo


ico
Duolingo jest słynną aplikacją do nauki języka angielskiego, która dostępna jest w internecie, w witrynie Duolingo.com, jak i na urządzenia mobilne, np. z systemem operacyjnym Android. 2 najważniejsze cechy tego projektu? Nauka jest pełna grywalizacji (jak piszą sami producenci: "To jest jak gra. Tracisz życia za nieprawidłowe odpowiedzi, przechodzisz dalej jeśli ukończysz lekcje, po drodze zdobywając błyszczące nagrody"), a także, a może przede wszystkim, jest... zupełnie darmowa! Nie ma więc żadnych opłat i żadnych reklam. Kursy zaś wcale nie są byle jakie - z programu korzystają miliony ludzi na całym świecie, a ocena aplikacji w Google Play jest bardzo wysoka. Jaka jest dokładnie jej funkcjonalność w wersji dla Androida? - o tym przeczytacie poniżej.

Jak można się domyślić, aplikacja multiplatformowa zwykle oczekuje, że założymy w niej konto. Z Duolingo jednak jest inaczej - wcale nie musimy się nawet rejestrować. Jeśli jednak to zrobimy, wówczas zyskamy nie tylko możliwość synchronizacji danych (postępów w nauce), ale i funkcje wyszukiwania znajomych czy dostępu do sklepu. Po przejściu do właściwego interfejsu będziemy mogli zacząć naukę od podstaw lub przejść na skróty do bardziej zaawansowanych lekcji, choć i tak wciąż mieszczących się, mimo wszystko, w zakresie poziomu dla początkujących. Jeśli chodzi o same zadania, to są zróżnicowane. Niekiedy musimy wybrać odpowiedź niczym w quizie, niekiedy słowo/zdanie musimy przetłumaczyć (przeciągnięciami wirtualnych kartoników z gotowymi tłumaczeniami czy poprzez napisanie tłumaczenia). Na ekranie mamy serduszka symbolizująca nasze "życia"; tracimy je po błędnych odpowiedziach.

Wedle opinii użytkowników Google Play, do minusów Duolingo zaliczyć można (obiektywnie) niezbyt wyraźny głos lektora i (subiektywnie) brak innych języków, których można by się uczyć. Jeśli chodzi o głos lektora, to naszym zdaniem jego jakość jest zadowalająca, choć rzeczywiście nie jest najwyższej jakości. W przypadku użytkownika chcącego korzystać z polskiego języka tłumaczenia nie ma innego języka do nauki, niż angielski, ale z perspektywy angielskiej istnieje możliwość uczenia się włoskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego; jeśli więc znamy angielski, można śmiało zacząć w aplikacji naukę podstaw np. włoskiego.

Duolingo można chyba uznać za pierwszą aplikacja, jaką powinno się przetestować w ramach rozpoczynania nauki angielskiego czy to na smartfonie, czy bezpośrednio przez portal internetowy. Program jest prosty, ma czytelne zasady i jest dopracowany. Za ostateczną rekomendację niech posłuży takie oto zdanie jednego z użytkowników: "Super! 7,5 lat nauki zmieścili w jednej apce. Na dodatek to nauka z przyjemnością".

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.duolingo.com/

Ograniczenia!
Wymagane jest połączenie z internetem, aby mieć dostęp do lekcji (muszą być pobierane). Możliwe jest założenie konta, choć jego posiadanie nie jest konieczne.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
DuolingoDuolingo dla Android
2014-10-03
przejdź Duolingo dla Windows

Ilość pobrań: 241 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Duolingo