w
googluj
pl

BrainMax 1.1


ico
BrainMax jest to aplikacja internetowa dostępna w witrynie BrainMax.pl, która zawiera zestaw ponad 40 gier ćwiczących funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację, percepcję, logikę oraz język. Gry zaprojektowane zostały przez psychologów i pedagogów "na podstawie wyników badań naukowych i bazują na zasadzie neuroplastyczności mózgu". Inaczej mówiąc, łącząc przyjemne z pożytecznym poprawimy np. swoją pamięć lub inne wspomniane wyżej funkcje, gdyż ludzki mózg można trenować. (Dopełnieniem tego są rekomendacje naukowców, z którymi zapoznać się możemy w witrynie aplikacji). Twórcy BrainMax wydali też aplikacje mobilne, w tym na urządzenia z systemem operacyjnym Android - i to właśnie aplikacji dla systemu tworzonego przez Google bliżej się teraz przyjrzymy.

Oczywiście, zaczynamy zawsze od pobrania aplikacji. Nie wspominalibyśmy jednak o tym kroku, gdyby nie fakt, że aplikacja sporo waży: niemal 100 MB. Bądźmy już teraz na to przygotowani. Z drugiej strony z pewnością ucieszy nas fakt, że nie trzeba zakładać konta, by móc ćwiczyć swój umysł grając w przygotowane przez autorów gry. Niemniej ekran startowy umożliwia nam zalogowanie się; jeśli zaś chcemy utworzyć konto, zostaniemy przekierowani do odpowiedniej strony w przeglądarce internetowej. Plusem posiadania konta jest możliwość synchronizacji profilu (wyników gier i postępów w kursach) między aplikacjami na różne urządzenia.

Właściwy ekran aplikacji udostępnia nam tryby:
• gry na dzisiaj - to dzienna dawka ćwiczeń, 5 gier z 5 kategorii,
• gry - to spis wszystkich gier; można je przeglądać wedle kategorii,
• kursy - to z kolei plany treningowe pozwalające nam utrzymać systematyczność ćwiczeń; znajdziemy tu m.in. kursy związane z danymi funkcjami poznawczymi (np. celujące wyłącznie w percepcję) czy terapeutyczne (ADHD, dysortografia, dysleksja),
• statystyki - śledzimy tu swoje postępy; szczegółowo poznamy tu swoje punkty BrainMax, jak i zabawnie brzmiący status (początkowy to "Móżdżek mniejszy"); informacje te, zdawkowo, udostępniane są niemniej również na ekranie startowym.

Co do samych gier, to ich zasady są w aplikacji dokładnie opisane. A na czym te gry polegają? Przykładowo, jedna z gier, której celem jest poprawa naszej pamięci, polega na zapamiętaniu położenia kulek na planszy, a następnie odtworzeniu tego położenia. Przy okazji goni nas czas; towarzyszą nam efekty dźwiękowe; zdobywamy punkty; mamy "życia" (symbolizowane sercami), które tracimy w rezultacie błędnych odpowiedzi. Na koniec otrzymujemy informacje o swoim wyniku; dysponujemy wykresami, tabelą rekordów.

W wersji bez rejestrowania konta nie wszystkie gry są dla nas dostępne. Pełna wersja aplikacji jest z kolei płatna w systemie subskrypcji. Jeśli stać nas na "wydatek" 100 MB, to warto przetestować tę aplikację, jeśli chcemy poprawić pamięć itp. - wszak jest ona rekomendowana przez naukowców z imienia i nazwiska.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem: brainmax.pl

Ograniczenia!
Możliwe jest utworzenie konta w aplikacji. Aby mieć pełen dostęp do zasobów aplikacji należy wykupić abonament; dostępne są różne oferty pod względem dostępu do aplikacji (tylko internetowa, tylko mobilna, internetowa i mobilna) oraz na różny czas (miesięczny, półroczny, roczny).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
BrainMaxBrainMax dla Android
2014-11-13

Ilość pobrań: 203 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
BrainMax