w
googluj

Udemy 5.3.5


ico
Jeśli chcesz się nauczyć czegoś nowego w dziedzinie programowania, zarządzania, marketingu, designu, fotografii, zdrowia, fitnessu czy muzyki, wówczas jednym ze skutecznych narzędzi, które możesz wykorzystać, są kursy edukacyjne oferowane przez internet. Można skorzystać z filmików dostępnych w YouTube i jest to na pewno świetne rozwiązanie. Istnieją jednak specjalne, dedykowane serwisy edukacyjne. Jednym zaś z najpopularniejszych na świecie jest amerykańskie Udemy. Platforma ta oferuje astronomiczną liczbę przeszło 22 tysięcy kursów kształcących m.in. w wyżej wymienionych dziedzinach. Większość z nich jest płatna, ale znajdziemy w niej też całkowicie darmowe. Dostępna jest w witrynie Udemy.com, ale też jako aplikacja dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Przyjrzymy się teraz wersji mobilnej i jej funkcjonowaniu pod kątem kursów darmowych.

Na początku musimy się zarejestrować. Można to zrobić poprzez adres e-mail czy za pośrednictwem posiadanego już konta Google+ lub Facebooka. Jeszcze przed założeniem konta można przejrzeć katalog kursów, ale nie warto tego robić, jeśli zależy nam na darmowych kursach, gdyż katalog ten jest raczej reklamą kursów w promocyjnych cenach, jednak i tak kosztujących kilkadziesiąt zł i więcej.

Po założeniu konta i przejściu do interfejsu będziemy mogli skorzystać z wyszukiwarki i przeglądarki kursów. W czasie przeglądania dostępnych zasobów można dodawać poszczególne kursy do listy życzeń lub od razu zacząć je oglądać. Co do darmowych kursów - to jednak nie ułatwia się nam ich znalezienia; musimy po prostu "szperać" w katalogach, by znaleźć bezpłatne filmy. To może być trochę frustrujące, choć ostatecznie będziemy zadowoleni, ponieważ filmy są świetnie przygotowane; są wysokiej jakości, a ponadto można je nawet pobrać do pamięci urządzenia i oglądać bez połączenia z internetem, a to zawsze gigantyczna zaleta. W wypadku tym należy jednak pamiętać o tym, że domyślnie pobieranie rozpoczyna się wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy połączeni z siecią wi-fi; by pobierać poprzez sieć komórkową trzeba przejść do ustawień i zaznaczyć stosowną opcję.

Aplikacja jest wspaniale przygotowana i z całą pewnością warto ją poznać. Gdyby tylko udostępniała filtr, dzięki któremu można by było od razu przeglądać darmowe kursy - byłaby wręcz idealna.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie https://www.udemy.com/

Ograniczenia!
Rejestracja - poprzez adres e-mail, Google+ lub Facebooka - jest wymagana. Wymagane jest połączenie z internetem. Większość kursów jest płatna.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
UdemyUdemy dla Android
2018-11-22

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Udemy