w
googluj

Tipo 1.4


ico
Tipo to klawiatura ekranowa przeznaczona dla systemu operacyjnego Android. Nie jest to zwykła klawiatura i raczej nie zastąpi nam tej, którą używamy do tej pory. Jej podstawowa funkcja polega na tym, że uczy poprawnego pisania w języku angielskim. Jeśli chcemy poznać nowatorski sposób nauki tego języka - to naprawdę nie mogliśmy trafić lepiej.

Program nie daje możliwości rysowania palcem po ekranie klawiatury w celu przemieszczania się od litery do litery, by w rezultacie ułatwić wstawianie słów. Każdy wyraz musi być wstukany litera po literze. Jeżeli się pomylimy - zostanie nam to zasygnalizowane w specjalny sposób: sygnałem graficznym ze strony klawiatury i wibracją ze strony urządzenia. (Opcje te można dostosować do swoich potrzeb). Jeśli będziemy chcieli napisać słowo "guaranteed", ale wyjdzie nam "guaranted", wówczas - po wstukaniu ostatniej, ale niepoprawnej w tym wypadku, litery "d", i chęci dodania spacji - od razu zorientujemy się, że coś poszło nie tak, jak powinno. Tipo określić więc można mianem edukacyjnej klawiatury ekranowej. Może być niezwykle przydatna, gdy prowadzimy rozmowę w języku angielskim na czacie czy na forum, a jednocześnie chcemy poprawić swoją pisownię. Tipo uzmysłowi nam każdą pomyłkę - zgodnie z jej nazwą, każdą literówkę.

Należy podkreślić, że sam sposób korzystania z Tipo przebiega tak samo, jak w wypadku każdej innej klawiatury ekranowej. W związku z tym, po pierwszym uruchomieniu programu trzeba go zainstalować w ustawieniach wprowadzania tekstu i wskazać jako klawiaturę domyślną. Procedura jest łatwa do przeprowadzenia, jako że aplikacja odsyła do odpowiednich ekranów ustawień, pozostawiając nam jedynie zaznaczenie wymaganych opcji. Następnie można skorzystać z krótkiego, prostego tutoriala, wprowadzającego w omówiony wyżej, unikalny mechanizm powiadomień o błędach. W trakcie właściwego korzystania z klawiatury Tipo, w dowolnym momencie można przejść do naszej głównej, polskiej klawiatury, po przytrzymaniu przycisku spacji. Wyskoczy wtedy systemowe okienko wyboru metody wprowadzania tekstu, pozwalające szybko zmienić aplikację-klawiaturę.

Z perspektywy języka polskiego program jest na razie nieprzydatny. Nie pomoże nauczyć się pisać trudniejszych dla nas słów. (Choć producent planuje wsparcie dla kolejnych języków). Tak czy inaczej, już teraz Tipo jest wspaniałym, świeżym narzędziem do nauki angielskiego. Jego podstawowy walor wynika z tego, że nauka odbywa się w trakcie wykonywania zwykłych czynności związanych z pisaniem - przyda się przy pisaniu angielskich wiadomości różnego rodzaju (e-mail, SMS, czat, forum).

Ograniczenia!
Wersja Premium (dodatkowa funkcja ucząca poprawnej pisowni) dostępna jest za darmo; należy ją tylko włączyć w ustawieniach. Producent może ją jednak przemianować na opcję płatną. Jej bezpłatność związana jest z bliżej niesprecyzowanym okresem wypromowania aplikacji.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TipoTipo dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tipo