w
googluj
pl

Przepisy drogowe 1.44


ico
Przepisy drogowe jest to aplikacja dla Androida, która może się stać naszym mobilnym centrum informacyjnym i bazą wiedzy nt. przepisów ruchu drogowego. Znajdziemy w niej m.in. opisy znaków drogowych, cały taryfikator mandatów i punktów karnych, jak i teksty Kodeksu Drogowego (Prawa o ruchu drogowym) i Ustawy o kierujących pojazdami. Jej producent dba o możliwie najszybszą aktualizację treści. Zawartość aplikacji można przeszukiwać wedle danej, aktualnie wyświetlanej sekcji bądź ogólnie; przeszukiwanie działa również z poziomu wyszukiwarki Google Search.

Nawigacja po zawartości aplikacji jest prosta. Interfejs programu podzielony jest na 4 zakładki. To kolejno:
• Inne - znajdziemy tu m.in. fragmenty odpowiednich artykułów Kodeksu Wykroczeń nt. alkoholu i będziemy mogli poznać ewentualne kary po wybraniu parametrów - stężenia alkoholu we krwi i możliwego następstwa, np. wypadku. Są tu również m.in. numery alarmowe, informator nt. dozwolonych prędkości i kalkulator kar za ich przekroczenie,
• Taryfikator - zawiera opis sytuacji i wysokość kar podzielony na sekcje: ruch pieszych, kolumny pojazdów, włączanie się do ruchu, zawracanie itp.,
• Treść - to teksty rozporządzeń i ustaw; również podzielone są na mniejsze części, dzięki czemu łatwiej je przeglądać,
• Na drodze - a to opis znaków drogowych. Można je przeglądać wedle grup (znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu itd.), albo wyświetlić wszystkie na raz. Następnie, po tapnięciu w konkretny znak, przeczytamy jego szczegółowy opis.

W ustawieniach globalnych m.in. zmienimy motyw graficzny aplikacji z domyślnego Androida 2.X na Holo (są wersje ciemne i jasne; mogą się jednak źle wyświetlać), aktywujemy tryb nocny (czarne tło i biała czcionka) w zakładce Treść, a także zdefiniujemy możliwy obszar wyszukiwania ogólnego. Warto wiedzieć, że program wydany został także dla innych urządzeń przenośnych (w tym dla iOS), a ponadto dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej - w każdej chwili, po przejściu do strony MWiacek.com/PrzepisyDrogowe, uzyskamy te same informacje, co w wersji mobilnej.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.mwiacek.com/PrzepisyDrogowe/

Ograniczenia!
Program może nie działać pod Androidem 3.2

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Przepisy drogowePrzepisy drogowe dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 53 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Przepisy drogowe